Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Хрущовки зноситимуть без 100%-ї згоди мешканців

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: хрущовки

  Для переселення згоди всіх мешканців будинку не буде потрібно.

  8837_2_hr.jpg (67.19 Kb)


  Мінрегіонбуд має намір прискорити реконструкцію застарілого житлового фонду, яка рухається через юридичні та фінансові труднощі, прописані в так званому "законі про хрущовки", що діє з 2006 року. За інформацією прес-служби міністерства, ними підготовлено новий законопроект, який узгоджується з іншими міністерствами, перш ніж бути поданим в Раду. "Сьогодні" з'ясували, що пропонують чиновники і наскільки це реально здійснити на практиці.

  Нововведення
  Головне в проекті: хочуть дозволити реконструкцію не тільки 5-поверхівок і нижче, але і 7-поверхівок і вище. Під реконструкцією, як і раніше, мається на увазі не тільки капремонт із заміною дверей-вікон і комунікацій, а й, якщо це економічно невигідно, – повне знесення з переселенням мешканців в нові або тимчасові квартири. Влада обіцяє розселяти людей не в межах населеного пункту, як зараз (тобто з центру міста можуть виселити на околицю), а в межах мікрорайону. Розширено джерела фінансування – можуть в складчину брати участь як забудовник, так і держава, і міська влада, і донорські фонди, і самі мешканці. Зараз можливе лише одне джерело фінансування, наприклад, держбюджет або сам забудовник. Будинки повинні пройти енергоаудит та стати енергоефективними після реконструкції та пристосованими для маломобільних груп населення. Важливий момент: якщо зараз для реконструкції потрібна згода 100% мешканців, то пропонують зменшити їх кількість до 75%. Як роз'яснив заступник міністра регіонстроя Лев Парцхаладзе, отримати згоду всіх практично нереально. Перш ніж реконструювати будинки, Мінрегіонбуд збирається закінчити єдиний реєстр всього багатоповерхового житла в Україні. Також готуються до затвердження нових норм, за якими можна будувати житлові будинки заввишки до 150 м (зараз – до 100 м).

  Думки експертів
  Як нагадав нам віце-президент київської організації Нацспілки архітектури Георгій Диховічний, кількість будинків в Україні, які вичерпали термін експлуатації, – 65-70%, перш за все це хрущовки. Але, за його словами, щоб замінити їх на 25-поверхівки, де буде жити набагато більше людей, ніж в 5-поверхівках, потрібно спершу прокласти нові комунікації для води і каналізації, побудувати потужні електропідстанції, передбачити землевідведення для шкіл і дитсадків, місця для парковок і проїздів, а це великі додаткові витрати. Без всього цього можливий лише капремонт цегляних будинків і повний знос панельних, з будівництвом будівель такої ж висотності плюс 1-2 поверхи, що може бути економічно не вигідно забудовникам. Якщо на місці хрущовок все ж побудувати висотки без переробки інфраструктури, то такий мікрорайон стане некомфортним для житла. Самі забудовники проти капремонту і виступають за повне знесення.

  "Набагато швидше і на 15-20% дешевше в розрахунку на квадратний метр не ремонтувати хрущовку, а знести її і побудувати на її місці багатоповерхівку", – відповіли нам в одній з будівельних компаній Києва.

  Але головний камінь спотикання – згода мешканців, вважають юристи.

  "Не можна примусово позбавити власності людину, але влада може визнати ті ж "панельки" аварійними, і на цій підставі знести їх, тут згода мешканців не потрібно. Також можливе застосування закону про вилучення особистої власності в зв'язку з суспільною доцільністю з компенсацією вартості, – роз'яснив нам юрист Володимир Столітній. – Але якщо депутати залишать стару норму в 100% згодних на реконструкцію мешканців, то на практиці мало що зміниться".

  WC в магазинах і Брайль в меню
  В Україні вже діє або скоро вступить в силу низка важливих будівельних норм. З 1 квітня при проведенні реконструкції чи будівництва нових закладів громадського харчування обов'язкове створення безбар'єрного проходу та інших умов для людей з обмеженими можливостями: наявність ліфтів або пандусів, спецтуалетов, достатня ширина проходів між столиками, щоб могла проїхати коляска. Також має бути меню для людей зі слабким зором, віддруковане шрифтом Брайля.

  З 1 серпня в торгових центрах їх власники зобов'язані влаштувати окремі паркомісця для автомобілів персоналу (зараз вони ставлять машини на парковці для відвідувачів) і побутові приміщення для співробітників торгцентрів. До таких приміщень віднесені кімнати для відпочинку, зберігання особистих речей, прийому їжі, туалети, душові. Все торгсеті будуть зобов'язані мати туалети для відвідувачів у супермаркетах площею понад 2500 кв. м (50 х 50 кв. м), зараз вони є тільки у деяких торгових мереж. Економіст Олександр Охріменко згоден, що нововведення потрібні, але попереджає: їх введення може підняти вартість товарів, перш за все найбільш ходових, оскільки в їх ціну включать витрати на утримання згаданих "закладів".

  "Оціночно може бути зростання на 1-5% в залежності від ціни товару", – уточнив експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми