Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Новобудови: як скоротити терміни будівництва

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Досі не відомо, скільки довгобудів в Україні. Немає даних і про новобудови та терміни їх здачі. Такий реєстр хотіли створити. Однак ідея залишилася на папері.

  9414_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Про це розповів віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

  "Довгобуди будують понад 10 років по одному поверху у рік. Або ще гірше - будівельні роботи взагалі не проводять більше двох-трьох років. Однак треба розділяти довгобуди та проблемні будівництва. Останні зводять там, де будувати заборонено - у місцях затоплення чи зсуву ґрунту, промислових територіях з підвищеною небезпекою. Такі будівлі необхідно демонтувати. Однак забудовники ігнорують будь-які рішення суду", - пояснює Анатолій Топал.

  За його словами, будь-який довгобуд вже завтра може стати успішним будівництвом.

  "Якщо проект цікавий і на ньому можливо заробити, інвестори знайдуться. Головне проаналізувати, які квартири вже продали, а які ще вільні. Порахувати, скільки знадобиться, щоб добудувати об'єкт. Адвокати кажуть, що змінити забудовника можна навіть за сьогоднішнього законодавства. Проблема в тому, що часто клієнти не можуть домовитися між собою. Так, у 2011-му зупинилося будівництво однієї зі столичних багатоповерхівок. Тоді більша частина вкладників хотіла змінити забудовника. Менша на чолі з юристами вирішила посадити директора будівельної компанії", - каже експерт.

  Він пояснює, як проблему довгобудів вирішують у Грузії.

  "Там існує солідарна відповідальність забудовник-держава-вкладник. Якщо компанія не встигає вчасно здати об'єкт, держава забирає його без будь-якої компенсації. Далі добудовує за свій рахунок або шукає нового забудовника", - підсумовує Анатолій Топал.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми