Нерухомість та земля, Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Коли подешевшають іпотечні кредити

 • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: іпотека, НБУ, кредити

  Ставка може знизитися вже у 2020 році.

  5553_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Зниження ставок до 12-13% річних за іпотечними кредитами цілком можливе. Про це в інтерв'ю виданню The Page заявив голова НБУ Яків Смолій.

  "Ми досить позитивно до цього ставимося, якщо облікова ставка буде 8-9%, як ми прогнозуємо. Порахуємо різницю в 4-5%, ось і отримаємо 12-13%", - уточнив Смолій.

  За його словами, це може статися після того, як запрацює новий парламент. Крім того, для фінсектору важливо, щоб в Україні завершилася судова реформа. Зокрема, визначальним є те, щоб споживачі мали гідний рівень захисту прав, а позичальники були обізнаними у сфері своєї діяльності.

  "Нині той, хто видає позики, не може зменшувати маржу через високі ризики, і це впливає на ставки. Потрібно також посилювати захист прав споживачів фінпослуг і водночас – підвищувати фінансову грамотність позичальників, щоб вони були обізнанішими в тому, на яких умовах їм банки пропонують кредити. Разом це створить комфортні взаємини між кредитором і позичальником, і це стосується іпотечного кредитування, зокрема", - зазначив Смолій.

  До слова, наразі номінальні річні ставки за іпотечними кредитами в українських банках становлять близько 20% річних. Ставки за кредитами тісно повязані з рівнем облікової ставки, яку встановлює Національний банк України. Наразі облікова ставка становить 17%, проте у Нацбанку прогнозують її зниження до 8% до кінця 2022 року. Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/golova-nbu-vitaye-ideyu-znizhennya-oblikovoyi-stavki-1401618.html  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми