Нерухомість та земля, Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Коли подешевшають іпотечні кредити

 • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: іпотека, НБУ, кредити

  Ставка може знизитися вже у 2020 році.

  5553_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Зниження ставок до 12-13% річних за іпотечними кредитами цілком можливе. Про це в інтерв'ю виданню The Page заявив голова НБУ Яків Смолій.

  "Ми досить позитивно до цього ставимося, якщо облікова ставка буде 8-9%, як ми прогнозуємо. Порахуємо різницю в 4-5%, ось і отримаємо 12-13%", - уточнив Смолій.

  За його словами, це може статися після того, як запрацює новий парламент. Крім того, для фінсектору важливо, щоб в Україні завершилася судова реформа. Зокрема, визначальним є те, щоб споживачі мали гідний рівень захисту прав, а позичальники були обізнаними у сфері своєї діяльності.

  "Нині той, хто видає позики, не може зменшувати маржу через високі ризики, і це впливає на ставки. Потрібно також посилювати захист прав споживачів фінпослуг і водночас – підвищувати фінансову грамотність позичальників, щоб вони були обізнанішими в тому, на яких умовах їм банки пропонують кредити. Разом це створить комфортні взаємини між кредитором і позичальником, і це стосується іпотечного кредитування, зокрема", - зазначив Смолій.

  До слова, наразі номінальні річні ставки за іпотечними кредитами в українських банках становлять близько 20% річних. Ставки за кредитами тісно повязані з рівнем облікової ставки, яку встановлює Національний банк України. Наразі облікова ставка становить 17%, проте у Нацбанку прогнозують її зниження до 8% до кінця 2022 року. Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/golova-nbu-vitaye-ideyu-znizhennya-oblikovoyi-stavki-1401618.html  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми