Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Оренда землі продовжить дорожчати

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: оренда, земля

  В Україні оренда земельних паїв щороку дорожчає на 10%. За даними Держгеокадастру, торік у середньому становила 1613 грн/га. Щоправда фактично коштувала 2700 грн, або 100-110 євро/га.

  23_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)


  Про це розповіла Ольга Ходаківська з Інституту аграрної економіки.

  "Найдорожча оренда паїв у Черкаській області – від 4500 до 5200 гривень. Подібна ситуація у Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях. Найдешевше орендувати землю у Запорізькій і Херсонській областях. Регіони відносяться до зони ризикованого землеробства", - каже Ходаківська.

  За її словами, в Україні оренда паїв удвічі дорожча, ніж у країнах ЄС. У Словаччині за угіддя платять 50 євро, Латвії - 57 євро, Литві - 99 євро, Чехії - 104 євро.

  "Ціна вища через високий рівень конкуренції. Чим вища конкуренція, тим вища орендна плата за землю. Власники земельних паїв не хочуть укладати довгострокові договори оренди. Так, на Черкащині з кожним переукладанням вартість оренди паїв зростає. Більше платять як фермери, так і великі агрохолдинги", - пояснює експерт.

  Додає, що тільки 10,4% власників паїв готові продати їх, коли відкриють ринок землі. Здавати в оренду далі планують 43%.

  "Є ті, хто готовий продати землю за $6000 за гектар. Водночас в Україні ціна не буде надто високою. Земля не коштуватиме дорожче, ніж у сусідніх європейських країнах. У Болгарії - це 1500 до 2000 євро за гектар. У Польщі — 8000-10 000 євро. Ціна залежить від якості ґрунтів, родючості, місцерозташування ділянки. Землі придатні для вирощування виноградників чи зрошувальні угіддя завжди дорожчі", - резюмувала Ольга Ходаківська.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми