Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Оренда землі продовжить дорожчати

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: оренда, земля

  В Україні оренда земельних паїв щороку дорожчає на 10%. За даними Держгеокадастру, торік у середньому становила 1613 грн/га. Щоправда фактично коштувала 2700 грн, або 100-110 євро/га.

  23_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)

  Про це розповіла Ольга Ходаківська з Інституту аграрної економіки.

  "Найдорожча оренда паїв у Черкаській області – від 4500 до 5200 гривень. Подібна ситуація у Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях. Найдешевше орендувати землю у Запорізькій і Херсонській областях. Регіони відносяться до зони ризикованого землеробства", - каже Ходаківська.

  За її словами, в Україні оренда паїв удвічі дорожча, ніж у країнах ЄС. У Словаччині за угіддя платять 50 євро, Латвії - 57 євро, Литві - 99 євро, Чехії - 104 євро.

  "Ціна вища через високий рівень конкуренції. Чим вища конкуренція, тим вища орендна плата за землю. Власники земельних паїв не хочуть укладати довгострокові договори оренди. Так, на Черкащині з кожним переукладанням вартість оренди паїв зростає. Більше платять як фермери, так і великі агрохолдинги", - пояснює експерт.

  Додає, що тільки 10,4% власників паїв готові продати їх, коли відкриють ринок землі. Здавати в оренду далі планують 43%.

  "Є ті, хто готовий продати землю за $6000 за гектар. Водночас в Україні ціна не буде надто високою. Земля не коштуватиме дорожче, ніж у сусідніх європейських країнах. У Болгарії - це 1500 до 2000 євро за гектар. У Польщі — 8000-10 000 євро. Ціна залежить від якості ґрунтів, родючості, місцерозташування ділянки. Землі придатні для вирощування виноградників чи зрошувальні угіддя завжди дорожчі", - резюмувала Ольга Ходаківська.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми