Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

В Україні падає попит на нерухомість

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Пандемія вплинула і на український ринок нерухомості: будівництва призупинилися, а попит на житло впав більш, аніж на 50%.

  3778_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Про це каже комерційний директор SAGA Development Володимир Даниленко.

  "Найзначніший спад продажів ми відчули в квітні – продажі впали на 40% порівняно з докарантинним періодом. Це середній показник, рівень продажів суттєво відрізняється щодо різних об'єктів. Вже наприкінці квітня, коли намітилися передумови до ослаблення карантину, ми помітили пожвавлення серед покупців. У травні продажі зросли і становили близько 75% докарантинного рівня. Повноцінне відновлення попиту ми очікуємо до вересня", – каже Даниленко виданню "Сьогодні".

  Директор з питань маркетингу багатофункціонального ЖК "Polaris Home & Plaza" Анжеліка Саакян каже, що за час карантину до 90% впав попит в економ-клас, до 50% в бізнес- і преміум-класі і на 20-25% в об'єктах нових форматів житла, таких як багатофункціональні житлові комплекси і об'єкти love-work-play. Зате зріс відкладений попит.

  "Після істотних пом'якшень карантину, останньої декади травня спостерігалася активізація потенційних покупців: кількість дзвінків до відділів продажів зросла в середньому на 20%. При цьому поступово ринок став виходити на докризовий рівень: вже зараз можемо казати, що кількість продажів збільшилася на 3% в сегментах економ і елітного житла, на 4-5% в об'єктах комфорт і бізнес-класу і на 6-8% в ЖК нових форматів", – каже Саакян.

  Вона додала, що за підсумками червня-липня рівень продажів може істотно зрости – до 12-14%, наприклад, в об'єктах нових форматів, до 12% – на об'єкти комфорт-класу, до 10% – на бізнес-житло, і до 8% – на елітні і квартири економ-класу.

  Керівник проєкту Rusaniv Residence Олександр Ізаров додав, що в період карантину і на тлі зниження продажів істотно загострилася боротьба за покупця: чимало компаній, щоб зберегти або знизити різке скорочення угод, вжили низку заходів, зокрема пропонуючи інвесторам придбати квартиру за найвигіднішими цінами.

  "До 80% всіх продажів припадатимуть на житлові комплекси підвищеної комфортності і функціональності, які дають можливість покупцеві не тільки придбати якісну квартиру в сучасному житловому комплексі з розвиненою і функціональною інфраструктурою, а ще й використати покупку як спосіб збереження та примноження капіталу. На сьогодні купівля квартири в таких об'єктах на початковому етапі будівництва і до моменту введення в експлуатацію прогнозовано може зрости в ціні практично в 1,5 раза", – вважає Ізаров.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми