Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Експерти прогнозують подорожчання нерухомості

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт "Про рієлтерську діяльність". У такий спосіб хочуть детінізувати галузь. Пропонують заборонити купувати чи орендувати нерухомість без рієлторів.

  7920_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  "По суті в законопроекті не йдеться про рієлторів. Пропонують створити базу даних, яку наповнюватимуть великою кількістю приватної і чутливої інформації. Це робитимуть уповноважені особи, серед яких і рієлтори. Без ідентифікатора цієї бази хочуть заборонити проводити операції з нерухомістю", - розповів Едуард Бразас з Асоціації рієлторів України.

  За його словами, це корупційна схема, яка вигідна кільком великим компаніям та окремим особам.

  "Хочуть вигадати схему, щоб кожен громадянин комусь щось та й заплатив з операції з нерухомістю. Водночас найбільші асоціації рієлторів вже 2 роки працюють з Фондом держмайна України над законом, який регулює рієлторську діяльність. Текст цього закону узгоджений, проходить погодження у міністерствах. Деякі положення проєкту закону, який раптово з'явився, взагалі суперечать європейським стандартам діяльності агентств нерухомості, які прийняті в Україні", - наголошує експерт.

  Додає, що у світі немає країни, де послуги ріелторів обов'язкові. Людина самостійно обирає, як здійснювати операції з нерухомістю. Це ринкові відносини.

  "В Україні ціни на житло також регулюються попитом і пропозицією. Однак, якщо операції з нерухомості робити складними, то їх буде менше. Якщо їхня кількість зменшиться, то вартість квадратних метрів може зрости. Також активно говорять про детінізацію ринку нерухомості. Водночас і зараз у законодавстві ніде не написано, що нерухомість можна здавати в оренду без укладання договорів. Але це роблять і продовжать робити. Якщо законопроєкт ухвалять, це створить додаткове навантаження на тих, хто і так працює в "білу" і платить податки. Також вб'є професію рієлтора", - підсумував Бразас.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми