Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Закон про ріелторів: як зміняться ціни на житло

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Ринок нерухомості в Україні поступово почав оживати з ослабленням карантину. І якщо раніше експерти прогнозували, що ціни на квартири залишаться стабільними, зараз виникло кілька факторів, які можуть вплинути на ринок.

  3298_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  У Раді зареєстрували законопроект, згідно з яким всі операції з будь-якою нерухомістю повинні проходити через посередників – брокерів або ріелторів. Експерти вважають, що прийняття такого закону спровокує зростання цін на житло.

  Зараз ринок житла відновлюється після застою, викликаного коронакризою. За оцінками учасників ринку, зросла зацікавленість українців у купівлі нерухомості, а будівництво відновилося на 80%. По ряду об’єктів зберігається невизначеність: бракує коштів, особливо якщо будували коштом інвесторів-покупців, або є проблеми, пов’язані з дозвільними документами.

  “Затяжний карантин змусив забудовників шукати найбільш прийнятні шляхи стимулювання попиту у вигляді всіляких знижок і акцій. Так, найбільший розмір знижок спостерігається в об’єктах на початкових стадіях будівництва, найменший – в об’єктах на стадії введення в експлуатацію. При стовідсотковій оплаті, в залежності від площі квартири, покупець може отримати знижку до 5% – на завершальній стадії будівництва, до 10% – на етапі будівництва більше 6-9 місяців і до 15% – на початкових етапах будівельних робіт. Для стимулювання продажів практично всі забудовники пропонують покупцям найбільш вигідні знижки, що досягають 15% при повній оплаті вартості квартири”, – говорить Олександр Ізаров, керівник проекту Rusaniv Residence.

  За його оцінкою, близько половини квартир купують на старті, ще близько чверті – протягом року після початку будівництва.

  “Протягом 3 місяців на первинному ринку коливання вартості не перевищують 0,5-1%, в залежності від стадії будівництва. Але при стабільних цінах на будівельні матеріали і будівельно-монтажні роботи, а також в умовах планомірно зростаючого попиту, в найближчі 3-4 місяці багато компаній можуть знизити розмір знижок або ж відмовляться від практики безпроцентної розстрочки, підвищивши при цьому ціни на 3-5%”, – прогнозує Ізаров.

  Поки ж ціни на первинне житло залишаються стабільними з незначними точковими коливаннями, пов’язаними з переходом того чи іншого ЖК на новий етап будівництва.

  “На стабільність цін, безсумнівно, вплинуло зниження купівельної активності – на 15% в об’єктах нових форматів і до 70% в об’єктах економ-класу. Через падіння попиту на будматеріали і будівельно-монтажні роботи, яка досягла 50-70%, собівартість будівництва залишилася або на рівні лютого-початку березня, або знизилася на 5-10% – в залежності від складності будівництва, якості будматеріалів. І третьою причиною цінового штилю варто вважати стабільність курсу національної валюти”, – говорить Анжеліка Саакян, директор по маркетингу багатофункціонального ЖК POLARIS Home & Plaza.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми