Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Навіщо українцям податок на квартири

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Кошти від податку на квадратні метри надходять до місцевих бюджетів.

  2803_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Податок на нерухомість – це податок, який в Україні повинні оплачувати власники нерухомості щороку. Податок на нерухомість є в багатьох країнах. Важливо, що в Україні гроші надходять до місцевих бюджетів, ставки теж встановлює місцева влада.

  "Податок надходить до місцевих бюджетів. Податок на нерухомість діє в багатьох країнах світу. У 2019 українці сплатили 356 млн грн цього податку. Сума в масштабі країни невелика, але для місцевих громад такий-сякий, а дохід", – розповів сайту "Сьогодні" Олександр Хмелевський, незалежний експерт і кандидат економічних наук.

  А Сергій Родлер, аналітик TeleTrade, в коментарі "Сьогодні" пояснив, що, за даними за червень, місцеві бюджети виконані з мінусом в 10% – недоотримано приблизно 2,6 млрд грн, тоді як дефіцит державного бюджету досяг рекордних 300 млрд грн.

  Величезна частка тіньового сектору в країні (близько 50% від ВВП) в сукупності з неефективною податковою політикою сприяють тому, що добропорядним громадянам доводиться платити за тих, хто уникає уваги наглядових органів. У зв'язку з чим на зниження податкового навантаження розраховувати не варто.

  "Карантин призвів до того, що регіони втратили свої доходи через державну підтримку бізнесу (по суті, підприємці платять тепер державні податки) і одночасно з цим збільшили видатки місцевих бюджетів, пов'язані з боротьбою з коронавірусом. Скасування локальних податків у таких умовах просто неможливе, тож населенню доведеться продовжувати оплачувати зі своєї кишені помилки некомпетентних чиновників. Варто розуміти, що цей податок платять не тільки в Україні, а в 130 країнах світу, в тому числі і європейських. Важливою відмінністю є той факт, що в Європі зібрані кошти йдуть на розвиток громадського простору і поліпшення якості життя, тоді як у нас – на фінансування вічного дефіциту. З погляду макроекономіки користі від цього податку досить мало. Практика показує, що населення набагато ефективніше розпоряджається грошима, ніж держава. Крім того, необхідність платити велику кількість податків істотно впливає на споживчу активність – головний драйвер будь-якої економіки", – підсумував Родлер.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми