Нерухомість та земля, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Який податок на нерухомість мають сплатити українці

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: податки, нерухомість

  Податок на нерухомість – це податок, який в Україні мають сплачувати власники нерухомості щороку. При цьому, не важливо, чи є людина резидентом чи нерезидентом країни.

  2803_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  “Сплачують його тільки власники нерухомості (як житлової, так і нежитлової), право власності на яку має бути зареєстроване в установленому законом порядку в держреєстрі речових прав на нерухоме майно”, – зазначає Максим Блізінський, адвокат АТ “AS Legal”.

  Адвокат додає, що є винятки з правил, а саме перелік нерухомості, сплата податку з якого не потрібна:

  нерухомість, яка перебуває у власності органів державної влади та місцевого самоврядування;
  об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, що визначені Законом, в тому числі їх частини;
  житлова нерухомість, непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою відповідно до рішення місцевої ради;
  об’єкти нежитлової нерухомості, що використовуються суб’єктами господарювання малого і середнього бізнесу, що здійснюють свою діяльність у тимчасових спорудах для підприємницької діяльності та/або у малих архітектурних формах і на ринках;
  будівлі та споруди промисловості, сільськогосподарських товаровиробників;
  об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, в яких виховується п’ятеро і більше дітей.
  “Варто звернути увагу, що вищевказані “ліміти” на нерухомість не поширюються на юридичних осіб”, – каже Блізінський.

  Скільки потрібно сплатити. Блізінській каже, що ставка податку встановлюється місцевими радами і не може бути більше за 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, яка була встановлена на 1 січня звітного року, за 1 кв. м нерухомості, що підлягає оподаткуванню.

  “Тобто, з початку 2020 року розмір мінімальної зарплати становить 4723 грн, тож максимальний розмір податкової ставки на нерухомість не може перевищувати 70,8 грн. за 1 кв. м”, – пояснює адвокат.

  Як ми бачимо, в різних містах можуть відрізнятися суми податку, адже встановлюють їх місцеві ради. Наприклад, в Харкові ставку податку знизили до 1% (47,23 грн/кв. м), а неоподатковувану податком площу квартири збільшили до 85 кв. м. В Одесі фізособам і зовсім зменшили ставку на житлову нерухомість до 0,1% (грн/кв. м), а на нежитлову – 1% (47,2 грн/кв .м). У Львові ставка для квартир – 0,5% (23,61 грн/кв. м), для будинків – 1% (47,23 грн/кв. м). А в Києві і Дніпрі максимальну ставку податку залишили на рівні 1,5% (70,84 грн/кв. м).

  Але, якщо у людини є занадто велика нерухомість, заплатити доведеться набагато більше.

  “Якщо у фізичної особи у власності є квартира площею 300 кв. м і більше або будинок площею 500 кв. м і більше, то сума податку, розрахована контролюючим органом виходячи з площі об’єкта, додатково збільшується ще на 25 тис. грн”, – каже Дмитро Оносовський, старший юрист ЮК “Де-юре”.

  Юрист додає, що, оскільки цей податок є місцевим податком, місцеві ради мають повноваження встановлювати свої розміри пільги. Дізнатися про такі пільги можна безпосередньо у місцевих рад.

  “Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування відповідну декларацію”, – каже Оносовський.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми