Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Економіст пояснив, коли подешевшає нерухомість

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Первинний ринок нерухомості відновив свою активність після коронакризи.

  3935_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  У коментарі УНН експерт ринку Вікторія Берещак розповіла, коли варто очікувати виходу великих проектів і чи будуть забудовники пропонувати знижки.

  “Є хороша приказка: вирішувати квартирне питання варто тоді, коли воно виникає. Сидіти на “валізі грошей” і чекати цінопаду на первинному ринку нерухомості – рішення не з кращих, враховуючи, що наразі ми спостерігаємо повільне, але впевнене відновлення платоспроможного попиту і купівельної активності на ринку нерухомості, а середньозважена вартість квадратного метра за місяць збільшилася на 5%.

  Воно й зрозуміло: після тривалих карантинних обмежень та весняної плутанини ринок уже більш-менш адаптувався до посткоронавірусної реальності. Сформувався стійкий відкладений попит, який зараз конвертується в угоди.

  Забудовники зі стійкою моделлю і фінансовим ресурсом впевнено продовжували будувати навіть в період обвалених на 60-70% продажів, а тепер збирають в скарбничку лояльності укладені угоди”, – вважає Берещак.

  На її думку, зараз відбувається балансування попиту і пропозиції: багато забудовників осмислено не поспішають виводити на ринок великі проекти, фокусуючи свою увагу на будівництві та реалізації розпочатого в портфелі.

  “Платоспроможний попит перерозподіляє свою увагу і все активніше фокусується на ретельному підборі середовища для життя. На перший план в умовах вибору девелопера виходять – темпи будівництва, терміни, репутація, якість проектів, формат новобудови, локація, ціновий діапазон, фінансові інструменти купівлі (розстрочка, іпотека)”, – перелічила пріоритети покупця експерт.

  Вона відзначила і важливість іпотечного кредитування, зокрема появу іпотечних програм під 10% річних, що стимулюють угоди на первинному ринку.

  “Банки фіксують зростання місяць до місяця, з кінця травня число заявок по кредитах на житло в межах 60%. Говорити про масову іпотеку не доводиться, поки хоча б кожна четверта угода не буде укладатися за допомогою фінансування банку, 10% річних не будуть фіксованими на весь час кредиту, а сума першого внеску не опуститься хоча б до 15-20% від вартості квартири (зараз 30-40%)”, – описала Берещак ситуацію з іпотекою.

  Прогнози. Що стосується цін, то, на її думку, за сприятливого розвитку подій, а саме в разі відсутності непередбачених негативних сценаріїв, пов’язаних з другою хвилею карантину, погіршенням економічної ситуації в країні, падінням реальних доходів населення ціни на первинному ринку будуть в коридорі 1-3% в залежності від курсових коливань і загальноринкової ситуації.

  “Найбільші дисконти варто чекати в другій декаді осені-грудні. Цілком очікувано, що вони будуть досягати 20%. Зараз ринок ще працює з відкладеним попитом і прогрітим за період ізоляції покупцем. Але цей ресурс рано чи пізно вичерпається, а поява нової когорти тих, хто може дозволити собі купівлю квартири, безпосередньо залежатиме і від економічної ситуації в країні, і від стабільності на ринку нерухомості, і від умов купівлі і цінової політики забудовників”, – зазначила експерт, додавши, що в сегментах комфорт+ і бізнес при грамотному поєднанні локації, концепції, позиціонування і високих темпів будівництва зростання ціни можливе за період осені на 5-7% і вище.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми