Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Попит на іпотеку стрімко зростає серед українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: іпотека

  Ослаблення карантину сприяло відновленню кредитування в українських банках у третьому кварталі 2020 року.

  94_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Про це свідчить опитування Національного банку України, проведене серед українських банків.

  Підвищення попиту на кредити відзначалося як серед населення, так і серед представників бізнесу. Багато в чому цьому сприяло зниження ставок за кредитами. 74% опитаних банків відзначили пом’якшення цінових умов за схваленими кредитами.

  Попит на іпотеку показав найбільше зростання з 2013 року. Також для іпотеки був зафіксований найвищий рівень схвалення заявок за останні сім років. Нацбанк пов’язує це зі зниженням ставок за іпотечними кредитами, про яке банки заявляють вже чотири квартали поспіль.

  Серед малого та середнього бізнесу зріс попит на короткострокові кредити та гривневі позики. Попит стимулювала реструктуризація боргів і потреба бізнесу в оборотному капіталі та інвестиціях.

  НБУ зазначає, що в третьому кварталі банки дещо послабили вимоги до позичальників через конкуренцію з іншими фінустановами (у тому числі – небанківськими). При цьому у великих банках, навпаки, стали більш жорсткими вимоги щодо іпотеки.

  На наступні 12 місяців 80% банків очікують зростання кредитного портфеля. Оцінки зростання обсягів кредитування вийшли на докризовий рівень. Банки очікують зростання обсягів депозитів населення і бізнесу. Також все менше установ прогнозують відтік депозитів.

  Опитування НБУ проводилося з 17 вересня по 8 жовтня 2020 року серед 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 90%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми