Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

На скільки зросли ціни на житло у 2020 році

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  У 2020 році, вперше за останні 5 років, спостерігалося органічне зростання цін на нерухомість. Середня вартість квадратного метра на первинному ринку в гривні за рік зросла на 21%, до 35 356 грн, розповів експерт ринку нерухомості Володимир.

  8359_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Серед причин зростання цін експерт відзначає зниження кількості пропозицій в 2020 році.

  «Нові проекти досить активно з’являлися на ринку в 2018 – першій половині 2019 року. З середини 2019 роки кількість активних проектів переважно знижувалася, і тільки в останні місяці ми спостерігаємо невеликий приріст нової пропозиції», – пояснює експерт.

  Ще одна причина зростання цін – скорочення частки житла економкласу на користь класу комфорт.
  За останні три роки частка економ-класу в загальній структурі пропозиції скоротилася більш, ніж втричі. У другому півріччі 2020 кількість об’єктів економ-класу скоротилася з 15% до 6% від загального числа. «Це пов’язано з появою на ринку нової пропозиції в останні місяці. Всі нові об’єкти належать до класів комфорт і бізнес, у той час як об’єкти економ-класу виводяться з ринку», – коментує Володимир.

  За його даними, сьогодні 90% первинного ринку формують об’єкти класу комфорт і бізнес. При цьому, економ-клас наближається за ціною до класу комфорт. А останній, в свою чергу, розширює діапазон локацій і цін.

  Експерт зазначив, що сьогодні в будинках, відкритих до продажу, налічується 93 000 квартир. При цьому підрахувати точну кількість квартир, доступних до продажу, неможливо через те, що ринок дуже закритий в частині даних про продажі. «Перспектива розуміння ринку і його прогнозування – у відкритих даних про продажі», – підкреслює Володимир.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми