Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Що робити, якщо купили квартиру з боргами

 • Джерело: dom.ria.  → Ключові теги: нерухомість

  На ринку вторинної нерухомості бувають випадки купівлі квартири з комунальними боргами без відома про них покупця. Хто має сплатити борги в придбаній квартирі та який порядок дій в цьому разі, залежить від ситуації.

  8359_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Власник не зобов’язаний показувати борги іншій стороні угоди, якщо покупець або нотаріус не просять його про це.

  Порядок дій, якщо купили квартиру з боргами:

  1. Якщо в договорі є пункт, що заборгованість або наявні зобов’язання за квартирою переходять новому власнику, він має погасити борги сам. В цьому випадку домогтися сплати суми боргу колишнім власником без його згоди практично неможливо навіть у суді, адже ви самі підписали договір з відповідними умовами.

  2. Якщо в договорі немає пункту про перехід боргів новому власнику. Це вдаліший для покупця варіант, адже він не дає свою згоду на погашення боргів колишнього власника. Сам договір купівлі-продажу не має на увазі перехід зобов’язань з оплати боргів новому власнику, якщо про це в ньому не сказано. Після отримання платіжок з сумою заборгованості, що накопичилася до укладення угоди купівлі-продажу, спочатку мирно зверніться до колишнього власника й попросіть погасити борги. Якщо він це зробить – ситуація вирішиться з мінімальними турботами та без проблем. Якщо ж колишній власник відмовиться платити, доведеться звертатися до суду. В цьому випадку закон буде на вашому боці.

  Головне правило, що допоможе вберегтися від придбання квартири з боргом – це ретельна перевірка нерухомість до укладення договору.

  Дізнатися про наявність боргів у відношенні житла, що купується, можна двома способами:

  Попросити продавця надати довідки з усіх комунальних організацій, від компанії з обслуговування будинку.
  Перевірити власника на предмет відсутності боргів в Єдиному реєстрі боржників або на сайтах відповідних комунальних служб.
  Врахуйте, якщо у квартирі проживало кілька людей, можливий варіант з розділом особових рахунків. В такому випадку довідки про відсутність заборгованості потрібно отримати за кожним з них. Всю інформацію можна дізнатися в компаніях, що обслуговують будинок.

  Але один з найнадійніших способів уберегти себе від боргів в разі купівлі квартири – уважно скласти й перевірити договір купівлі-продажу. У ньому не має йтися про перехід боргів до покупця.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми