Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Ціна за гектар землі зросте до $4500

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: земля, ціни

  Аналітична платформа EasyBusiness вважає, що через 10 років після запуску ринку землі її вартість досягне 4−4,5 тис. доларів за 1 га.

  5854_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)


  Про це повідомив експерт EasyBusiness Дмитро Лівч під час спільної з міністром аграрної політики і продовольства Романом Лещенком прес-конференції.

  «Наші розрахунки показують, що протягом наступних 10 років ціна на землю може зрости до 4−4,5 тис. доларів за 1 га в порівнянні з показником нормативної грошової оцінки, який становить в середньому 1−1,2 тис. доларів за 1 га», — сказав він.

  Крім того, Лівч зазначив, що також буде рости вартість оренди земділянок і продуктивність агросектору загалом. При цьому він вважає, що запуск повністю лібералізованого ринку землі в Україні міг би принести близько 50−85 млрд доларів сукупного приросту ВВП в наступні 10 років після реформи.

  Однак запропонована модель, на думку Лівча, хоча і буде мати більш низький економічний ефект, все ж закладе фундамент для майбутнього розвитку агросектору за умови прийняття допоміжного пакету законодавчих ініціатив, зокрема законопроектів № 2194 (передача всіх земель держвласності за межами населених пунктів в комунальну власність територіальним громадам), № 2195 (купівля-продаж держземель виключно через електронні аукціони), № 3205−2 (Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві).

  EasyBusiness є неурядовою організацією, з травня 2014 року вона розробила десятки нормативно-правових актів, більше третини з яких вже прийняті Верховною Радою, Кабінетом Міністрів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми