Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Іпотека під 7%: названо основні проблемні моменти

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: іпотека

    Українцям з березня обіцяють іпотеку під 7%. Держава буде компенсувати банкам ставки таким чином, щоб той, хто бере кредит, платив максимум 7%. Програма розрахована на тех, кто не в змозі купити або взяти житло в іпотеку на комерційних умовах, кажуть в Мінфіні.

    8359_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Ризики іпотеки під 7%

    Видачу іпотеки в Україні зараз гальмує в основному перевірка походження доходів, говорить президент девелоперської компанії Ігор Ніконов: «Ти повинен довести, звідки у тебе гроші, що дуже складно. Тому що підтверджувальні документи є далеко не у всіх. Також потрібно показати офіційний дохід. А багато хто заробляє частину неофіційно, і тому не може довести, що в змозі обслуговувати кредит».

    Зараз держава гарантує компенсацію частини іпотечної ставки з держбюджету, поки діє договір, хоч до 20 років. Але, відшкодовувати з казни готові лише до половини ринкової ставки — тобто з умовою, що вона не підніметься вище 14%. А виключати цього ніяк не можна.

    «При середньому сценарії ми повернемося до тих ставок, що були півтора роки тому. Це від 17 до 20%», — прогнозує банкір Руслан Співак.

    Ще гірший сценарій: програму можуть взагалі закрити через брак грошей в держбюджеті. І тоді позичальникові доведеться платити по повній, тобто за ринковими ставками.

    Альтернативна програма:

    Ще один сюрприз від уряду — оренда з правом викупу. «Фінансовий лізинг — це додатковий інструмент, який передбачає, що право власності на квартиру переходить до орендаря в момент повної оплати», — анонсує заступник міністра фінансів Юрій Драганчук.

    Тобто людина знімає квартиру, а оплата оренди зараховується як виплати за кредитом. Оформлювати такі договори планують під 5% річних на строк до 20 років. У разі неплатоспроможності з угоди можна вийти і нічого не втратити. На відміну від іпотеки.

    «Ідея лізингу житла для соціальних категорій — це ідеальний варіант. Він може бути економічно доцільним, коли не можна створити фонд, який би будував житло. Така програма була б дуже затребувана», — вважає експертка ринку нерухомості Ольга Соловій.

    Але є одна проблема: щоб здавати таке житло в оренду з подальшим викупом, держава повинна його спочатку придбати. Тобто викупити або побудувати. А значить — вкласти мільярди. Звідки їх взяти, уряд поки не вирішив.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми