Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Україна готується до запуску ринку землі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: земля

  До відкриття ринку землі залишається трохи більше чотирьох місяців. Один з напрямків, яким активно займаються різні держоргани останнім часом, — створення відкритих земельних реєстрів та онлайн-майданчиків, які дозволять кожному українцю бачити стан справ у земельній сфері.

  5821_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)


  Про це пише сайт «Сьогодні».

  Другий важливий напрямок — зміни в законодавстві, які ще необхідно ухвалити.

  Що змінить геопортал відкритих даних:

  у лютому Мінагрополітики обіцяє презентувати громадськості геопортал відкритих даних;
  вже сьогодні у відкритому доступі є Публічна кадастрова карта України, яку веде Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). На цій карті можна побачити, в чиїй власності перебуває та чи інша ділянка землі, і замовити в Держгеокадастрі більш детальну інформацію про ділянку, яка цікавить.
  Експерти кажуть: в перспективі купувати ділянки можна буде тільки на аукціонах.

  «Щодо придбання ділянок, що належать органам місцевого самоврядування, то ініціаторами продажу, найімовірніше, як і раніше будуть виступати місцеві ради чи об’єднані громади. Вони затверджують переліки вільних ділянок до продажу через аукціон. Відповідно, придбати у власність вільну земельну ділянку комунальної власності (без капітальних споруд на ній), наприклад, для забудови можна саме на таких аукціонах», — пояснює керівник адвокатського бюро Наталя Нечаєва.

  Законопроєкт про земельні торги (№ 2195) планується ухвалити найближчим часом. Він передбачає, що торги будуть проводитися в єдиній електронній системі у формі електронного аукціону в режимі реального часу. Доступ до них зможе отримати будь-який громадянин України.

  Під час реформування Держгеокадастру відбудеться реформа землевпорядної та містобудівної документації. Багато типів документів і багато процедур будуть скасовані, до того ж найближчим часом.

  Зокрема, скасовуються:

  дозвіл на розробку проєкту землеустрою для зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності;
  державна експертиза землевпорядної документації;
  попереднє узгодження матеріалів місця розташування об’єкта;
  узгодження органів екології та органів охорони культурної спадщини;
  спецдозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву;
  Крім того, істотно спрощується процедура зміни цільового призначення земельних ділянок. А містобудівна документація стане одночасно й земельною документацією.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми