Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

За борги по "комуналці" можуть забрати майно

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка

    В українському законодавстві є лазівки, якими можуть скористатися неплатники.

    6387_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Борги українців за комуналку вже перевалили за 80 млрд гривень, хоча ще недавно становили 73 млрд. І тим, хто не платить, обіцяють великі проблеми. У реєстрі судових рішень в сотнях файлів вказано: боржники зобов'язані не тільки погасити борг, а й оплатити судовий збір, а також інфляційні втрати. Це ще майже половина суми. У небезпеці також майно і житло боржника.

    Що саме загрожує неплатникам за комуналку і чи є лазівки, розбиралася кореспондентка "Сьогодні" Алла Чиж.

    У комунальних компаніях працюють цілі юридичні відділи. Тому позови проти боржників подаються швидко і розглядаються за спрощеною процедурою. При цьому боржника навіть не викликають на засідання. Далі слідує судовий наказ і дається 15 днів на його оскарження.

    Якщо наказ не оскаржили, споживач потрапляє до єдиного реєстру боржників. По суті, це онлайн база даних, поява у якій не дасть боржникові, наприклад, продати майно, виїхати за кордон або отримати кредит.

    При цьому з боржника можуть стягнути борг в примусовому порядку, наприклад, з виплат йому зарплати або навіть пенсії. Але тут не все так фатально, каже юрист Андрій Никончук. Щоб списати гроші з рахунків, ці рахунки спочатку потрібно знайти.

    "Потрібно володіти інформацією про те, що у боржника є рахунок або майно і накласти на них певне стягнення. На цьому етапі у суб'єкта надання послуги певною мірою зв'язані руки – він не може володіти цією інформацією, і ніхто йому про неї не розкаже", – пояснив Никончук.

    Проте, судові пристави можуть нагрянути у житло, за яким сформувався борг. В такому випадку є ризик, що на майно – побутову техніку, автомобіль – накладуть арешт і примусово виставлять його на продаж.

    Забрати можуть навіть єдине житло, якщо борг перевищив 20 мінімальних зарплат – це 120 тисяч гривень. Але тільки в тому випадку, якщо це заборгованість за одну послугу, а не за всі разом. Адже з боржником судиться конкретна компанія. Є ще один важливий нюанс: під час карантину державні виконавці не мають права забирати житло за борги. Також введено мораторій на пеню. Хоча вона і так символічна – 0,01% за день прострочення.

    У будь-якому разі, скільки б не затягували з оплатою, погашати борги доведеться. Зробити це можна поступово – шляхом реструктуризації. Для її оформлення потрібно звернутися до центру обслуговування клієнтів і написати заяву. Головна умова – 100%-ва оплата поточних рахунків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми