Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Іпотечні кредити можуть далі дешевшати

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: іпотека, кредити

  Іпотечна процентна ставка за програмою «Доступна іпотека 7%» номінально висока, але при нинішньому рівні інфляції в Україні є навіть дуже низькою.

  1887_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Таку думку висловив президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров.

  «З точки зору фінансистів, банкірів, ставка 7% досить висока номінально, але якщо брати темпи інфляції на всі інші товари, то вона практично навіть нижче реальних темпів інфляції, тобто це негативна ставка», — сказав аналітик.

  Прозоров зазначив, що поки Національний банк не опустить інфляцію і процентні ставки в коридор 3−4%, українцям не можна очікувати іпотеку навіть під 5%.

  «НБУ перебуває в режимі інфляційного таргетування, зараз він бореться з високою інфляцією шляхом підвищення ставок. І всі інші ставки зростають. І якщо зараз встановити (ставки по іпотеці. — Ред) 3% або 5%, це буде популізм, і це буде заглядання в кишеню всіх нас, платників податків, щоб ми скинулися, і хтось отримав такі преференції, які не є ринковими», — сказав аналітик.

  За словами присутньої на конференції директорки департаменту роздрібного бізнесу «Ощадбанку» Валерії Малахової, програма «Доступна іпотека 7%» стала більше стимулювати попит на іпотечні кредити в Україні.

  «Взагалі іпотечний ринок почав розвиватися, коли ставка стала менше ніж 15%, оскільки вище 15% – це поріг моральний, люди не беруть кредити. Дуже добре ринок оптимізувався, коли банки підтримали ініціативу Президента і запропонували іпотеку під 10%. Наступний крок — зниження облікової ставки, банки ще знизили умови кредитування, і в цьому році запрацювала програма 7%», — сказала Малахова.

  Вона зазначила, що «Ощадбанк» спостерігає підвищений інтерес з боку клієнтів до іпотечного кредитування, але при цьому існують деякі обмеження.

  «Наприклад, житло має бути не старше 3 років, але податок, який виникає, на доходи фізосіб 5% на це нове житло може звести нанівець переваги програми. Тому ще в середині квітня ми направили лист, щоб розширити можливості взяти житло не старше 10 років», — сказала Малахова.

  За її словами, зараз в «Ощадбанку» 155 клієнтів подали заявки, а видав банк 36 кредитів. Директор департаменту додала, що часто клієнти при оформленні іпотеки переходять на звичайні банківські програми, наприклад, на 10−12 років.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми