Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

На чверть зріс попит на оренду житла в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: оренда, нерухомість

  Попит на оренду житла в Україні в поточному році зріс на 20−25% порівняно з минулим роком, хоча він досі не досягає пікових показників 2019 року.

  8162_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

  Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АСНУ) Юрій Піта.

  «Протягом 2021 року відбувається повільне підтягування вартості найму до показників кінця 2019 року. Але це відбувається без будь-яких відчутних цінових стрибків», — сказав він.

  За даними АСНУ, з початку року зафіксовано підвищення орендних ставок, залежно від якісних характеристик квартири середні показники зростання цін варіюються від 10% до 15%.

  «Найзначніше зростання ставок відзначене для „соціальних“ малогабаритних квартир в будівлях старої забудови, розташованих поблизу станцій метро або транспортних вузлів», — зазначає Піта. За його даними, максимальне збільшення цін зафіксовано в найбільших містах України — Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та Києві (майже 15%).

  «В інших обласних центрах зростання цін менш відчутне — від 5% до 10%», — сказав експерт.

  Він зазначив, що формування цін відповідно до попиту відбулося в квітні-травні, і до середини серпня вони будуть залишатися незмінними.

  До кінця року, на думку фахівця, при збереженні нинішньої соціально-економічної ситуації в цьому сегменті нерухомості навряд чи можливі якісь несподівані події, здатні вплинути на ціноутворення. За прогнозами АСНУ, до кінця 2021 року вартість оренди може зрости в середньому ще на 10−15% і повернеться до показників 2019 року.

  «Зростання орендної плати може максимально досягти ще додаткових 15%. Отже, за підсумками року вартість оренди квартир збільшиться на 25−30% і буде відповідати „доковідним“ цінам», — зазначив він.

  У 2020 році під час першого весняного локдауну вартість оренди житла істотно знизилася. У деяких регіонах країни, як, наприклад, в Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, вона впала на 50−70%. В інших регіонах зниження ціни зафіксовано в середньому на рівні 35−40%. Водночас, за даними експерта, на більш затребуване житло — 1,2-кімнатні квартири радянської забудови площею 35−50 кв. м — зниження орендної плати в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові не перевищило 25−30%.

  При цьому Піта зазначив, що навесні 2020 року на ринку оренди спостерігалося так зване «приховане зниження цін», що виявилося в різних поступках власників квартир. Наприклад, поширеною стала відстрочка плати (на 1−2 місяці), або ж власники квартир повністю або частково скасовували орендну плату за один місяць.

  «За підрахунками АСНУ, приблизно у 80% випадків власники квартир в найбільших містах України йшли на всілякі поступки, тому що на тлі втечі орендарів їм було просто необхідно зберегти своїх клієнтів», — сказав Піта.

  За його даними, вже з другої половини 2020 року вартість оренди повільно почала зростати, оскільки люди стали повертатися до звичного життя. «На тлі відновлення попиту до кінця 2020 року ринок повернув собі до 15% „доковідної“ ціни оренди житла. Таким чином, в грудні 2020 року вартість оренди була лише на 20−25% нижчою, ніж в кінці 2019 року», — сказав експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми