Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

На чверть зріс попит на оренду житла в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: оренда, нерухомість

  Попит на оренду житла в Україні в поточному році зріс на 20−25% порівняно з минулим роком, хоча він досі не досягає пікових показників 2019 року.

  8162_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АСНУ) Юрій Піта.

  «Протягом 2021 року відбувається повільне підтягування вартості найму до показників кінця 2019 року. Але це відбувається без будь-яких відчутних цінових стрибків», — сказав він.

  За даними АСНУ, з початку року зафіксовано підвищення орендних ставок, залежно від якісних характеристик квартири середні показники зростання цін варіюються від 10% до 15%.

  «Найзначніше зростання ставок відзначене для „соціальних“ малогабаритних квартир в будівлях старої забудови, розташованих поблизу станцій метро або транспортних вузлів», — зазначає Піта. За його даними, максимальне збільшення цін зафіксовано в найбільших містах України — Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та Києві (майже 15%).

  «В інших обласних центрах зростання цін менш відчутне — від 5% до 10%», — сказав експерт.

  Він зазначив, що формування цін відповідно до попиту відбулося в квітні-травні, і до середини серпня вони будуть залишатися незмінними.

  До кінця року, на думку фахівця, при збереженні нинішньої соціально-економічної ситуації в цьому сегменті нерухомості навряд чи можливі якісь несподівані події, здатні вплинути на ціноутворення. За прогнозами АСНУ, до кінця 2021 року вартість оренди може зрости в середньому ще на 10−15% і повернеться до показників 2019 року.

  «Зростання орендної плати може максимально досягти ще додаткових 15%. Отже, за підсумками року вартість оренди квартир збільшиться на 25−30% і буде відповідати „доковідним“ цінам», — зазначив він.

  У 2020 році під час першого весняного локдауну вартість оренди житла істотно знизилася. У деяких регіонах країни, як, наприклад, в Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, вона впала на 50−70%. В інших регіонах зниження ціни зафіксовано в середньому на рівні 35−40%. Водночас, за даними експерта, на більш затребуване житло — 1,2-кімнатні квартири радянської забудови площею 35−50 кв. м — зниження орендної плати в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові не перевищило 25−30%.

  При цьому Піта зазначив, що навесні 2020 року на ринку оренди спостерігалося так зване «приховане зниження цін», що виявилося в різних поступках власників квартир. Наприклад, поширеною стала відстрочка плати (на 1−2 місяці), або ж власники квартир повністю або частково скасовували орендну плату за один місяць.

  «За підрахунками АСНУ, приблизно у 80% випадків власники квартир в найбільших містах України йшли на всілякі поступки, тому що на тлі втечі орендарів їм було просто необхідно зберегти своїх клієнтів», — сказав Піта.

  За його даними, вже з другої половини 2020 року вартість оренди повільно почала зростати, оскільки люди стали повертатися до звичного життя. «На тлі відновлення попиту до кінця 2020 року ринок повернув собі до 15% „доковідної“ ціни оренди житла. Таким чином, в грудні 2020 року вартість оренди була лише на 20−25% нижчою, ніж в кінці 2019 року», — сказав експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми