Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Правила вступу у спадщину будуть змінені

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: спадщина

  В Україні можуть змінити правила вступу у спадщину. З відповідною ініціативою виступили в Мінсоцполітики.

  4207_narada.jpg (39.39 Kb)


  У відомстві запропонували розробити механізм компенсації коштів, які держава витратила на утримання літніх громадян в органах опіки, пише ubr.ua.

  У Мінсоцполітики зазначають, що родичі літніх людей, які були на утриманні держави, вступаючи у спадщину, повинні будуть компенсувати державі всі витрати.

  «Такі пропозиції фактично порушують Конституцію України. Тобто встановлюють заздалегідь провину осіб і фактично намагаються зняти відповідальність держави за виконання тих зобов’язань, які вона повинна виконувати», — зазначив адвокат, старший партнер АК «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

  «Якщо держава вважає, що має право забрати своє, то нехай в загальному порядку звертається до спадкоємців, як це передбачає Цивільний кодекс (в межах тих же шести місяців). І отримувати компенсацію (якщо вона і належить їй) держава повинна в загальному порядку як кредитор за рахунок майна після розподілу, але ніяк не позачергово», — заявив партнер ЮК ExpatPro Платон Даниленко.

  Строк вступу у спадщину, у разі смерті близького родича, за законом становить шість місяців.

  За цей час спадкоємець повинен звернутися до нотаріуса, де повинен відмовитися від спадщини або прийняти спадщину.

  Ті, хто проживав разом — зареєстровані за однією адресою — автоматично вступають у спадщину.

  Якщо хтось не бажає прийняти спадщину, протягом пів року повинен піти до нотаріуса і написати відповідну заяву про відмову.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми