Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Податки на квартири: коли почнуть штрафувати

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: штрафи, нерухомість

  Українці до кінця серпня 2021-го повинні заплатити податок на нерухомість (квартири і будинки), інакше податківці нарахують великі штрафи. Платити повинні власники житла, площа якого перевищує встановлену норму.

  3907_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Скільки потрібно платити. Податок нараховується тільки на «зайву» площу. І в розумінні Податкового кодексу «зайва» площа для квартири — та, яка перевищує 60 квадратів, а для будинку — від 120 квадратів. Якщо є і будинок, і квартира, то «норма» збільшується до 180 квадратних метрів.

  Розмір податку — 1,5% мінімалки за минулий рік. На даний момент це 70,8 грн за кожен квадрат. Припустимо, що площа вашої квартири 90 квадратів. У такому випадку потрібно заплатити за «зайві» 30 квадратів — 2,1 тис. грн.

  Якщо квартира поділена на частини і власниками вважаються кілька осіб, то «норму» будуть застосовувати для кожного окремо. Наприклад, якщо житло площею в 100 квадратів у рівних частках належить дружині і чоловікові, платити за нього не доведеться.

  Як мені дізнатися, чи потрібно сплачувати податок? За правилами за місцем реєстрації має до 1 липня прийти квитанція. У ній вказано і розмір податку, і реквізити для оплати. Але якщо така квитанція не прийшла, це ще не означає, що податок заплатити не доведеться.

  Якщо ваша площа перевищує зазначену норму, але квитанцію ви так і не отримали, в податковій за місцем своєї реєстрації можна уточнити: чи потрібно платити за своє житло і як отримати квитанцію. Також варто враховувати, що податок за 2020-й сплачується в 2021-му. якщо ви тільки недавно стали власником житла, цілком ймовірно, що квитанція прийде в 2022-му.

  Що буде, якщо не заплатити? Законом встановлено штраф для тих, хто відмовиться сплатити податок вчасно (тобто протягом 60 днів з моменту отримання квитанції, або не пізніше 1 вересня):

  якщо затримати платіж на період до 30 днів — штраф у розмірі 10% боргу;
  якщо затримати платіж більше ніж на 30 днів — штраф у розмірі 20% боргу.
  Для тих, хто хоче заплатити, але не має на це грошей, передбачили розстрочку. Можна звернутися письмово до податкової за місцем своєї реєстрації, обґрунтувати складне матеріальне становище і попросити розстрочити платіж без накладення штрафу.

  До речі, для деяких українців така розстрочка може виявитися єдиним шансом сплатити податок. Наприклад, якщо ви володієте будинком від 500 квадратів або квартирою від 300, навіть якщо це великий будинок в селі, додатково до податку доведеться заплатити 25 тис. грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми