Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Квартири на "вторинці" зростуть у ціні

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: нерухомість, ціни

  Протягом цього року вторинний ринок житлової нерухомості в Україні додасть приблизно 15−20% у вартості. Майже половина від цього зростання запланована якраз на осінній період.


  Найсильніше власники житла піднімуть прайси у великих містах (Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові). У більшості інших обласних центрів подорожчання житла на вторинному ринку не перевищить 15%.

  «Якщо говорити про доларові ціни, то зростання вартості житла у великих містах не перевищить 7−10%. Тобто до кінця року, і переважно в осінній період, вартість житла може потенційно збільшитися ще на 7−10% у гривні, і до 3% – у доларах», — зазначив у бесіді з UBR.ua президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АСНУ) Юрій Піта.

  Для зростання цін на вторинному ринку існує кілька причин, додає експерт, серед яких зростаюча інфляція, відсутність альтернативних вигідних способів збереження капіталу, недостатнє розуміння майбутньої економічної ситуації в країні.

  Але разом з тим купівельна спроможність не безмежна: зростання добробуту громадян досить умовне, розвиток іпотеки, переважно за держпрограмами, лише на 1−2% збільшив кількість потенційних покупців житла.

  Тому, зауважує президент АСНУ, в жовтні-листопаді на вторинному ринку можуть сформуватися «максимальні ціни», які будуть відповідати реальному попиту і фінансовим можливостям потенційних покупців.

  «За підсумками року вартість житла на вторинному ринку Києва, залежно від його якісних характеристик, може збільшитися до 15−20% у гривневому еквіваленті або до 9−9,5% в доларовому еквіваленті. Тобто за осінній період ціна на вторинному ринку Києва може збільшитися на 5−7% у гривні, і до 3% – у доларах», — озвучив нам свій прогноз гендиректор компанії «Увекон» Володимир Шалаєв.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми