Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Що буде з цінами на нерухомість до кінця року

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Вартість житла на первинному ринку до кінця 2021 року може зрости на 5−10%, на вторинному — на 7%.

  2959_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АСНУ) Юрій Піта.

  «Незважаючи на очікуване осіннє пожвавлення на ринку житлової нерухомості, цінова ситуація буде досить стабільною. Зростання цін буде носити більш інерційний характер і в основному за рахунок активності покупців, які купують житло суто в інвестиційних цілях — для подальшого перепродажу або здачі в оренду», — повідомив Піта.

  Ресурс потенційних покупців майже вичерпався. В Україні лише 7−8% громадян можуть дозволити собі купівлю житла за готівкові кошти, за програмами іпотеки або в розстрочку. При цьому на ринку спостерігається зниження інтересу до інвестиційних угод: з липня їх частка на первинному і вторинному ринках скоротилася майже на 25%.

  «Обмежена кількість потенційних покупців є головним фактором стримування зростання цін», — підкреслив експерт.

  Регіон. На первинному ринку нерухомості в найбільших містах України — Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові – з початку 2021 року квартири подорожчали на 18−20%. В інших обласних центрах — Вінниця, Івано-Франківськ, Рівне та ін. — ціна на первинному ринку зросла до 15%.

  На вторинному ринку спостерігаються схожі цінові тенденції: в містах-мільйонниках: за підсумками року зростання вартості квартир може досягти 17−20%, в інших обласних містах — до 15%. В основному це стосується найбільш затребуваної категорії житла — малогабаритних квартир в хорошому стані до 50 кв. м в типових будинках радянської забудови, розташованих у вдалих локаціях.

  Причини зростання. Відмінність у темпах зростання експерт пояснив міграційними процесами. «Громадяни змінюють місце проживання переважно через більші можливості знайти гідну роботу, кращий рівень життя. Як наслідок, квартири в невеликих містах втрачають свою популярність», — сказав голова АСНУ.

  Серед головних причин зростання вартості житла: інфляційні процеси, невпевненість в економічній політиці країни, що позначається на рівні добробуту громадян, а також обмежена дія державних іпотечних програм.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми