Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Купівлю та продаж землі: основні моменти

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: земля

  Земельний кодекс України визначає, що право власності дає «право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками».

  2800_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)


  Способи набуття права власності теж різні, але нас цікавить перехід права власності від одного власника до іншого. Таке складне формулювання застосоване тому, що це може бути не лише договір купівлі-продажу. Це також може бути:

  договір дарування;
  міни;
  ренти;
  пожертви;
  довічного утримання тощо.
  Крім договору купівлі-продажу, часто застосовуються договори дарування та міни. До речі, договори міни вже давно й успішно застосовуються для обходу заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

  Суть договору купівлі-продажу випливає з його назви: одна сторона (продавець) продає, друга (покупець) – купує.

  Суть договору дарування (у народі його часто називають «дарственна») теж випливає з назви: дарувальник – дарує, обдарований – приймає дар.

  Договір міни – сторони міняють один товар (в нашому випадку – землю) на інший.

  Об’єднує всі ці договори передачі прав на земельну ділянку одне – усі вони укладаються письмово та мають посвідчуватися нотаріально.

  Перевага договору купівлі-продажу у його абсолютній прозорості й зрозумілості. У ньому чітко вказується ціна предмету торгу, тому радимо вказувати реальну ціну – адже в разі, якщо виникне потреба його розірвати, то йтиметься про повернення коштів, а суд оперуватиме сумою, вказаною у договорі, а не тією, яку передали в конверті.

  Договір дарування застосовують найчастіше, щоб унеможливити потенційні претензії одного з подружжя на власність іншого. Адже подарований об’єкт належить виключно тому, кому його дарують. Також іноді він допомагає уникнути сплати зайвих податків.

  Договір міни, як уже зазначалося, використовують для обходу заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Але це цілком легальна форма набуття права власності, тому може бути застосована й без намірів когось обдурити.

  Наприклад, можна обміняти землю на авто чи квартиру. Чи будь-що інше – Цивільний кодекс не обмежує предмети міни, а також зазначає, що їхня вартість може бути різною. У такому разі сторони можуть компенсувати різницю грошима.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми