Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Скільки українці заплатять податку за свої квартири

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість, податки

  В Україні у 2022-му податок на квартири збільшиться з 70,8 до 90 грн за кожен квадратний метр, який перевищує норму. Так, за квартиру площею 100 квадратів доведеться віддати 3600 грн.

  0439_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Це випливає із 266-ї статті Податкового кодексу. Зазначимо, що розмір податку становить до 1,5% мінімалки. Платити потрібно не за всю площу житла, а лише за ту, що перевищує 60 квадратів для квартири та 120 квадратів для будинку.

  Місцева влада може зменшити норму та податок
  Зібрані кошти платять до місцевого бюджету, тому місцева влада дозволила стягувати, наприклад, податок із квадрата у розмірі не 1,5%, а лише 1% мінімалки. А норму площі збільшити із 60, наприклад, до 80 квадратів.

  Ідея така: брати менше податків можна, а ось збільшити податкове навантаження (зменшити норму та підняти ставку) – не можна. Оскільки місцева влада зацікавлена в наповненні бюджету, найчастіше вона залишає максимально дозволені норми.

  "За наявності у власності платника податків об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, зокрема його частки, що перебуває у власності фізичної або юридичної особи-платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 гривень на рік", – йдеться у Податковому кодексі.

  Якщо квартира площею 310 квадратів, то потрібно сплатити 250 квадратів (17,7 тис. грн) і додатково внести до бюджету 25 тис. грн.

  У 2022-му потрібно буде заплатити за 2021-й. Кожному власнику "зайвої" нерухомості надійде квитанція (до 1 липня). З моменту вручення квитанції дають 60 днів на сплату податку.

  Кому потрібно сплачувати податок за машини?
  Українці, які володіють машинами вартістю від 2,2 млн грн та віком не більше п'яти років, мають заплатити 25 тис. грн податку. На це дають 60 днів із моменту отримання квитанції.

  Як вказано у ст. 267 Податкового кодексу, квитанція прийде за місцем реєстрації. Якщо ж не сплатити протягом 60 днів, сума податку зростатиме.

  Так, оплата за перші 90 днів – плюс 10% до штрафу, після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль чи інше майно можуть заарештувати (так звану податкову заставу).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми