Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

В Українців можуть забирати чесно куплені квартири

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Багатьом українцям у спадок дістається нерухомість від родичів, яку вони вирішують продати і швидко отримати гроші.

  3632_2_hr.jpg (67.19 Kb)


  Однак покупець, який може навіть не підозрювати, що ця квартира колись була чиєюсь спадщиною, вірогідно, стикається з низкою проблем.

  За словами адвоката Євгена Гаркуші, є декілька найпоширеніших сценаріїв, наприклад, раптово з’явився родич, який претендує на свою частку у спадщині чи за новим заповітом або хтось із обділених родичів вирішив оскаржити старе.

  Коли людина купує нерухомість, успадковану за законом (тобто без заповіту за чергою спадкоємців), проблеми виникають тому, що часто дуже складно визначити повне коло осіб, які мають право на успадкування.

  «Нотаріуси визначають, чи мають право особи, які звернулися із заявою про прийняття спадщини, на спадкування за законом. Наявність інших спадкоємців, якщо вони не звернулися з відповідною заявою в нотаріальну контору, при видачі свідоцтва про право на спадщину не враховується», — розповідає експерт.

  Наразі, каже адвокат, є дуже велика статистика спорів в суді стосовно визнання заповіту недійсним і вони можуть затягуватись не на один рік.

  «Якщо спадкування майна проводилося за законом, може з’явитися інший учасник спадкування та відновити строки спадкування в судовому порядку, таких випадків дуже багато по Україні», — розповідає Євген Гаркуша про основні небезпеки.

  Тобто перед тим як придбати майно, яке було отримано у спадок, потрібно проконсультуватися з адвокатом, проаналізувати цю ситуацію, і лише тоді можно розуміти, чи можно купувати нерухомість.

  Як продати успадковану нерухомість?

  Продати успадковану квартиру теж не так просто, розповів експерт. Спочатку потрібно офіційно та законно вступити у спадщину.

  Для цього необхідно протягом півроку після смерті спадкодавця, подати заявку до адвоката про намір вступити в спадок. Далі спадщина ділиться за заповітом або за законом, і лише через шість місяців ви отримаєте свідоцтво про право на спадщину.

  Тоді цю квартиру можна виставляти на продаж, якщо у неї, звісно, немає співвласників.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми