Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Де продають землю та за які гроші

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: земля

  Середньозважена ціна гектара землі коливається на рівні близько 40 тис. грн.

  3003_120930.jpg (60.62 Kb)


  За підсумками перших 6 місяців діяльності ринку землі землевласники продали свої ділянки на загальну суму 5,3 млрд грн.

  Про це повідомляє Київська школа економіки (KSE).

  "У порівнянні з листопадом обсяги ринку землі в останній місяць 2021 року зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обороті приблизно на 30%. У грудні вперше за 6 місяців з запуску ринку щоденна кількість угод перевищила тисячу, такі показники спостерігалися 5 разів протягом грудня. Крім того, 6 разів у грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2500 га", - підкреслив експерт KSE Роман Нейтер.

  За його словами, найбільша кількість транзакцій відбувається із землями для ведення особистого сільського господарства - 32,6 тис.угод, а за сукупною площею проданих земель дві третини становить товарна сільськогосподарська земля (102,4 тис. га).

  Середньозважена ціна гектара землі коливається на рівні близько 40 тис. грн.

  За перше півріччя ринку землі в Україні укладалося близько 470 угод на день, а сукупна площа укладених угод становить понад 150 тисяч га.

  За перші півроку було продано трохи більше третини відсотка від усіх сільськогосподарських земель у державі.

  "Цей показник варіюється в залежності від регіону. Найбільш активною є Харківська область, де продано 1% від загальної площі сільськогосподарської землі в обігу, далі Херсонська область – 0,7%. В аутсайдерах - Рівненська, Львівська та Івано-Франківська області, де продано всього 0,1% землі", - зазначили в KSE.

  Ринок землі в Україні:
  1 липня 2021 року в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель.

  До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи - громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

  Закон про ринок землі забороняє купівлю землі іноземцями, в тому числі – громадянами країни-агресора. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям може вирішуватися тільки на загальнонаціональному референдумі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми