Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

З'являться "нові міста" спеціально для ІТ-фахівців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість

    В Україні збудують "нові міста" – спеціально під запити, перш за все, "айтішників". Це поняття означає злиття житла з навколишнім середовищем, а не поділ міста та природи на два окремі кластери. Передбачається, що їхня реалізація займе 7-10 років.

    3161_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Експерти групи компаній Concept Group, головними покупцями квартир у новобудовах стануть люди, причетні до IT-індустрії. За прогнозами, їхня "частка" серед загальної кількості нових власників житла складе понад 40%.

    Другою за чисельністю групою стануть менеджери середньої та вищої ланки секторів рітейлу та логістики. Очікується, що вони становитимуть 30% від загальної кількості інвесторів. Ще 20% покупців будуть ставитись до творчих професій: дизайнери, креативні директори, маркетологи тощо.

    "Хаотична забудова Києва, яка велася протягом 20 останніх років, не здатна задовольнити бажання покупців нового покоління, які прагнуть жити в комфортному та одночасно просторому середовищі. Їм не потрібні квадратні метри, їм важливо знайти свій простір для комфортного життя у місті та серед дикої природи", – пояснюють необхідність, що з'явилася, у створенні "нових міст" аналітики the page.

    Зі свого боку, засновник та керуючий партнер групи компаній Concept Михайло Підвисоцький зазначає: оскільки основою попиту на ринку первинної нерухомості стануть представники ІТ-сектору – під них девелопери збудують нові міста-супутники, зведення яких буде органічно вплетене до існуючого природного простору.

    "Через пандемію більша частина IT-фахівців працює з дому. Тому вони часто потребують додаткової площі для створення домашнього офісу або ж буде орієнтуватися на коворкінг або офіс поруч із житлом", – зазначив він.

    Що таке "нове місто"

    Головних особливостей нового формату – 7. Зокрема, йдеться про те, що:

    третину чи більше території проєктів займає "дика" природа;

    житло та інфраструктура вплетені в природне довкілля;

    інфраструктура є самодостатньою, тобто, має все необхідне для повноцінного життя (побутові сервіси, магазини, школи, дитсадки, гнучкі офіси, різноманітні розваги, заняття спортом тощо);

    надсучасні технології та оснащення забезпечують повний комфорт проживання завдяки всебічному використанню доповненої реальності, побутових "розумних" функцій, власних медіа тощо;

    під час будівництва використовуються екологічно безпечні матеріали;

    створюються сучасні автономні інженерні мережі, а зручність сполучення з мегаполісом забезпечується будівництвом автошляхів;

    архітектурні рішення та типи житла передбачають велику різноманітність (наприклад, квартири в будинках невеликої поверховості, таунхауси, приватні будинки у різних стилях).

    "Планування "диких" просторів відбувається паралельно з впровадженням способу життя, розрахованого на пішоходів, велосипедистів, а також економії водних ресурсів та використанням альтернативних джерел енергії та природних еко-матеріалів у будівництві. Іншими словами, пріоритетом у розвитку міст є створення нового навколишнього середовища та інтегрування потреб мешканців у "дику" природу", – підкреслюють аналітики.

    Будувати "нові міста" готові вже зараз

    Великі українські девелопери вже зараз мають намір створювати такі проєкти. Адже проєкти у форматі "нового міста" передбачають досить тривалу реалізацію: від 7 до 10 років. Крім того, на них вже зараз починає з'являтися попит.

    "Вже в 2022-2025 роках переважна більшість покупців цікавитимуться проєктами, інфраструктура яких створюється "з нуля", і буде самодостатньою. І вже зараз у девелоперів є уявлення про цей формат і власні фінансові, технічні можливості для його втілення", – зазначив Підвисоцький .

    За його словами, аби реалізувати великий проєкт у форматі "нового міста", забудовники мають передбачити кілька важливих речей. Зокрема:

    створення сучасних автономних інженерних мереж;

    вдале транспортне сполучення з мегаполісом;

    будівництво нових шляхів.

    Нові квартири в Україні рекордно подорожчали

    В Україні в 2021 році вартість нових квартир зросла на рекордні 30%. При цьому подорожчання почалося ще у 2020-му, коли ціни зросли на 10-15%.

    а словами експертів, на це вплинули кілька факторів. Зокрема, підвищення зарплат на ринку та подорожчання будматеріалів. Втім, вони зазначають: подальше подорожчання громадянам просто не по кишені, тож дорожчати квартири більше не мають.

    На подорожчання вплинули й інші чинники. Зокрема, інфляція та зростання курсу долара, розповіли UBR аналітики ринку нерухомості.

    "Також ціни підштовхнув і небувалий попит на нерухомість. Громадяни активно скуповували квартири не лише для проживання, але і в якості інвестиції. У результаті найбільшим попитом користувалися одно-і двокімнатні об'єкти. Такі квартири простіше здати в оренду або продати", – зазначили вони.

    Найбільше зростання цін на нову нерухомість зафіксовано у Києві. Так, на початку 2021-го мінімальна вартість "квадрату" стартувала від 19,5 тис. грн., а наприкінці року вона досягла 23 тис. грн. Середня ж ціна становила:

    28 тис. грн у січні-2021;

    35 тис. грн у грудні-2021.

    За 20 тис. грн "злетіли" ціни на квадратний метр і в інших великих містах України. Зокрема:

    у Львові вони становили 24 тис. грн – 28,5 тис. грн;

    у Одесі – від 23 тис. грн до 27 тис. грн;

    у Дніпрі – від 23,5 тис. грн до 28 тис. грн;

    у Харкові – від 20,5 тис. грн до 24,5 тис. грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми