Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

З'являться "нові міста" спеціально для ІТ-фахівців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість

    В Україні збудують "нові міста" – спеціально під запити, перш за все, "айтішників". Це поняття означає злиття житла з навколишнім середовищем, а не поділ міста та природи на два окремі кластери. Передбачається, що їхня реалізація займе 7-10 років.

    3161_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Експерти групи компаній Concept Group, головними покупцями квартир у новобудовах стануть люди, причетні до IT-індустрії. За прогнозами, їхня "частка" серед загальної кількості нових власників житла складе понад 40%.

    Другою за чисельністю групою стануть менеджери середньої та вищої ланки секторів рітейлу та логістики. Очікується, що вони становитимуть 30% від загальної кількості інвесторів. Ще 20% покупців будуть ставитись до творчих професій: дизайнери, креативні директори, маркетологи тощо.

    "Хаотична забудова Києва, яка велася протягом 20 останніх років, не здатна задовольнити бажання покупців нового покоління, які прагнуть жити в комфортному та одночасно просторому середовищі. Їм не потрібні квадратні метри, їм важливо знайти свій простір для комфортного життя у місті та серед дикої природи", – пояснюють необхідність, що з'явилася, у створенні "нових міст" аналітики the page.

    Зі свого боку, засновник та керуючий партнер групи компаній Concept Михайло Підвисоцький зазначає: оскільки основою попиту на ринку первинної нерухомості стануть представники ІТ-сектору – під них девелопери збудують нові міста-супутники, зведення яких буде органічно вплетене до існуючого природного простору.

    "Через пандемію більша частина IT-фахівців працює з дому. Тому вони часто потребують додаткової площі для створення домашнього офісу або ж буде орієнтуватися на коворкінг або офіс поруч із житлом", – зазначив він.

    Що таке "нове місто"

    Головних особливостей нового формату – 7. Зокрема, йдеться про те, що:

    третину чи більше території проєктів займає "дика" природа;

    житло та інфраструктура вплетені в природне довкілля;

    інфраструктура є самодостатньою, тобто, має все необхідне для повноцінного життя (побутові сервіси, магазини, школи, дитсадки, гнучкі офіси, різноманітні розваги, заняття спортом тощо);

    надсучасні технології та оснащення забезпечують повний комфорт проживання завдяки всебічному використанню доповненої реальності, побутових "розумних" функцій, власних медіа тощо;

    під час будівництва використовуються екологічно безпечні матеріали;

    створюються сучасні автономні інженерні мережі, а зручність сполучення з мегаполісом забезпечується будівництвом автошляхів;

    архітектурні рішення та типи житла передбачають велику різноманітність (наприклад, квартири в будинках невеликої поверховості, таунхауси, приватні будинки у різних стилях).

    "Планування "диких" просторів відбувається паралельно з впровадженням способу життя, розрахованого на пішоходів, велосипедистів, а також економії водних ресурсів та використанням альтернативних джерел енергії та природних еко-матеріалів у будівництві. Іншими словами, пріоритетом у розвитку міст є створення нового навколишнього середовища та інтегрування потреб мешканців у "дику" природу", – підкреслюють аналітики.

    Будувати "нові міста" готові вже зараз

    Великі українські девелопери вже зараз мають намір створювати такі проєкти. Адже проєкти у форматі "нового міста" передбачають досить тривалу реалізацію: від 7 до 10 років. Крім того, на них вже зараз починає з'являтися попит.

    "Вже в 2022-2025 роках переважна більшість покупців цікавитимуться проєктами, інфраструктура яких створюється "з нуля", і буде самодостатньою. І вже зараз у девелоперів є уявлення про цей формат і власні фінансові, технічні можливості для його втілення", – зазначив Підвисоцький .

    За його словами, аби реалізувати великий проєкт у форматі "нового міста", забудовники мають передбачити кілька важливих речей. Зокрема:

    створення сучасних автономних інженерних мереж;

    вдале транспортне сполучення з мегаполісом;

    будівництво нових шляхів.

    Нові квартири в Україні рекордно подорожчали

    В Україні в 2021 році вартість нових квартир зросла на рекордні 30%. При цьому подорожчання почалося ще у 2020-му, коли ціни зросли на 10-15%.

    а словами експертів, на це вплинули кілька факторів. Зокрема, підвищення зарплат на ринку та подорожчання будматеріалів. Втім, вони зазначають: подальше подорожчання громадянам просто не по кишені, тож дорожчати квартири більше не мають.

    На подорожчання вплинули й інші чинники. Зокрема, інфляція та зростання курсу долара, розповіли UBR аналітики ринку нерухомості.

    "Також ціни підштовхнув і небувалий попит на нерухомість. Громадяни активно скуповували квартири не лише для проживання, але і в якості інвестиції. У результаті найбільшим попитом користувалися одно-і двокімнатні об'єкти. Такі квартири простіше здати в оренду або продати", – зазначили вони.

    Найбільше зростання цін на нову нерухомість зафіксовано у Києві. Так, на початку 2021-го мінімальна вартість "квадрату" стартувала від 19,5 тис. грн., а наприкінці року вона досягла 23 тис. грн. Середня ж ціна становила:

    28 тис. грн у січні-2021;

    35 тис. грн у грудні-2021.

    За 20 тис. грн "злетіли" ціни на квадратний метр і в інших великих містах України. Зокрема:

    у Львові вони становили 24 тис. грн – 28,5 тис. грн;

    у Одесі – від 23 тис. грн до 27 тис. грн;

    у Дніпрі – від 23,5 тис. грн до 28 тис. грн;

    у Харкові – від 20,5 тис. грн до 24,5 тис. грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми