Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Проаналізовано вартість місяця життя в Словаччині

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: Словаччина

    Якою може бути робота в Словаччині для біженців з України і скільки грошей потрібно на 30 днів.

    3510_105422.jpg (79.44 Kb)

    За даними Словацької поліції, з моменту початку війни в Україні, словацький кордон перетнули близько 300 000 біженців. Деякі з них їдуть далі в країни ЄС, але багато хто залишається в Словаччині. Скільки платять біженцям з України у Словаччині та в яку суму обійдеться самостійне життя далеко від батьківщини - читайте в матеріалі УНІАН.

    Раніше ми говорили про те, скільки коштує місяць життя в Німеччині.

    Чи можна зняти квартиру в Словаччині недорого?
    Життя в Словаччині - ціни на продукти
    Робота в Словаччині для біженців з України
    Освіта та безкоштовний проїзд у Словаччині для українців
    Перш, ніж детально розібрати кожен сектор, відразу уточнимо, що в цілому для комфортного життя в Словаччині вам потрібно заробляти мінімум 800-1000 євро на місяць.

    Чи можна зняти квартиру в Словаччині недорого?

    Українські біженці, які приїжджають до Братислави чи будь-якого іншого міста Словаччини, можуть оформити тимчасовий притулок, міжнародний захист або заяву на ВНП. Також допустимо перебувати в країні 90 днів, як турист, якщо у вас є біометричний паспорт.

    Після прибуття в Словаччину, українці потрапляють в розподільний центр, а потім їх селять в сім'ю або готель. При цьому, кожен словак, який прихистив біженця, отримує виплати від держави.

    Якщо з якихось причин вас виселять, не нададуть житло або ви захочете знімати квартиру, орієнтуйтеся на актуальні розцінки:

    однокімнатна квартира в столиці - 600-800 євро;
    однокімнатна квартира в маленькому місті - 400-600 євро;
    двокімнатна квартира в столиці - 800-1000 євро;
    двокімнатна квартира в маленькому місті - 700-900 євро.
    Враховуйте, що ще приблизно 150-200 євро ви повинні будете заплатити за комунальні платежі.

    Життя в Словаччині - ціни на продукти

    Вартість продуктів в Словаччині буде відрізнятися в залежності від вашого місця проживання, мережі магазинів і потреб. Стандартна продуктова корзина, в середньому, виглядає так:

    молоко 1 л - 85 центів;
    яйця - 2 євро;
    хліб - 1 євро;
    сир - 7-8 євро;
    куряча грудка - 5-6 євро;
    помідори - 2 євро;
    картопля - до 1 євро;
    банани - 1.50-2 євро;
    яблука - 1-2 євро;
    білий рис - 1-2 євро.
    В цілому, на харчування для двох дорослих осібв місяць ви маєте витрачати 300-350 євро. Якщо у вас є маленькі діти або ви розумієте, що хотілося б ходити в ресторани, то додавайте ще 50 євро.

    Робота в Словаччині для біженців з України

    Українці, які прибули до Словаччини, можуть подати документи на отримання матеріальної допомоги від держави. Для кожної категорії біженців вона відрізняється:

    холостий чоловік - 68,80 євро;
    громадяни України з дітьми - 130, 90 євро;
    сімейна пара без дітей - 179 євро;
    сім'я з чотирма дітьми і більше - 241,30 євро.
    Біженці з України, які не знають словацької та\або англійської мови, можуть отримати роботу. Швидше за все, це буде вакансія:

    працівника складу;
    співробітника агропромислового сектору;
    няні, доглядальниці, прибиральниці;
    будівельника.
    Якщо ви володієте державною мовою або хоча б англійською, можете спробувати знайти роботу через сайт Linkedin або Upwork, оновивши своє резюме. По словацькому законодавству, українці зі статусом тимчасового захисту можуть працювати, проте не мають права вести підприємницьку діяльність.

    ВАЖЛИВО: громадянин України, який подав заявку на тимчасовий притулок або вже отримав його, але поки не має державної страховки, має право на невідкладну медичну допомогу.

    Освіта та безкоштовний проїзд у Словаччині для українців

    Переселенці з України, які біжать від війни, можуть отримувати середню та вищу освіту в Словаччині безкоштовно. Один нюанс - за умови, що навчання ви будете проходити словацькою мовою.

    У жінок, які приїхали до Словаччини з дітьми, є можливість віддати дитину в дитячий сад або школу. Для цього потрібно пройти співбесіду в конкретному навчальному закладі, де визначать рівень знань малюка і запишуть його в певний клас.

    Швидше за все, до місця навчання вам потрібно буде добиратися на громадському транспорті. На даний момент для українців він безкоштовний, в тому числі це стосується і поїздів. У деяких регіонах країни це правило поширюється на автобусне сполучення.

    Українцям, які перетинають кордон зі Словаччиною і переміщаються по країні, не потрібно мати сертифікати вакцинації або ПЛР-тести.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми