Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Відкриття ринку нерухомості: прогноз цін на житло

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  В Україні вже у травні може відновити роботу ринок нерухомості, проте через порушення механізму ціноутворення складно прогнозувати, що буде з цінами на житло в найближчому майбутньому.

  3850_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Про це розповів експерт із нерухомості Михайло Артюхов.

  Він нагадав, що в останні 15 років ціни на житло формувалися активністю забудовників та девелоперів, які й пояснювали потенційним покупцям, скільки коштуватиме та чи інша квартира. Ринок «вторинки» ж прив’язувався до вартості новобудов.

  Втім, каже Артюхов, зараз попиту на новобудови як такого немає і, швидше за все, в 2022 році він уже не сформується, а ринком вторинного майна ніхто не займається.
  «Наразі попит на новобудови вже відсутній і навряд чи сформується у 2022 році. Також ні забудовники, ні банки не будуть у поточному році витрачати бюджети на рекламу нерухомості, як це було до останнього часу. Частка новобудов у складі продажів житла за підсумками 2022 року року скоротиться з 60 до 20 відсотків на користь вторинного ринку, де ціноутворенням системно мало хто займається. У результаті спрогнозувати конкретний рівень цін на вторинному ринку дуже складно», — каже експерт.
  Сценарії розвитку подій на ринку нерухомості
  «У результаті спрогнозувати конкретний рівень цін на вторинному ринку дуже складно», — сказав він, але додав, що є три варіанти розвитку ситуації.
  Згідно з оптимістичним сценарієм, квартири в будинках до 30 років подорожчають на 5-10%, але подешевшають на 5-10% у будинках, які старші 30 років.
  За реалістичного сценарію очікується падіння цін на житло на 5-10% у будинках до 30 років та на 15% у будинках старше 30 років.
  А ось за песимістичного сценарію нерухомість у будинках до 30 років може просісти на 15%, а в будинках старше 30 років — на всі 20%.

  Який саме з трьох сценаріїв розвитку ситуації на ринку нерухомості буде реалізований, залежить від таких факторів:
  припинення військових дій на території країни;
  наявність плану економічного розвитку;
  запуск реального ринку іпотечного кредитування житла
  Артюхов вважає, що найбільшою популярністю користуватимуться 2 та 3-кімнатні квартири, розташовані неподалік від станцій метро.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми