Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Як відновини пошкоджену нерухомість - поради

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    До війни сотні людей щодня по всій Україні за допомогою рієлторів та нотаріусів продавали та купували нерухомість. Цей ринок останні роки набирав обертів, а середні ціни на житло лише протягом минулого року, за даними Державної служби статистики, зросли на майже 17 відсотків.

    3850_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    В довоєнній столиці вартість квартир у новобудовах у 2021 році взагалі зросла на шалені 30 відсотків, досягнувши семирічного максимуму. Проте в нових реаліях ситуація помітно змінилася.

    Президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта повідомив, що основними учасниками ринку з продажу та купівлі житла в умовах війни стануть переселенці у західних областях України.

    «Ми очікуємо, що переселенці будуть основним тригером активності і ринку купівлі-продажу нерухомості. В першу чергу, інтерес до житлової нерухомості зріс в західних регіонах, люди достатньо активно цікавляться купівлею квартир і житлових будинків. Ті, хто вирішив залишитися на західній Україні і мають можливості придбати, будуть купляти, оренда наразі дороге задоволення. Також житло може бути цікаве і для інвестування, оренда приносить непогані прибутки», — зазначив Юрій Піта.
    Поради експертів. За словами фахівців на ринку нерухомості, зараз дійсно не найкращий час, щоб здійснювати купівлю чи продаж квартир або будинків.
    «Зараз одна порада: не поспішати з покупкою. Поки не зрозуміло, коли закінчаться військові дії та стане можливим капітальне будівництво у повному обсязі. Ймовірно, не всі будівельні компанії залишаться на ринку: хтось збанкрутує через слабкі фінансові резерви для закінчення будівництва, через відтік кваліфікованих кадрів чи інші причини залишить ринок. Тому ризики від купівлі житла збільшуються», — розповів експерт з консалтингу та нерухомості Костянтин Олійник.
    Проте, якщо є велике бажання це зробити, громадянам України варто звернути увагу на деякі важливі нюанси.
    За словами адвоката Олександра Таламанчука, якщо купувати нерухомість на первинному ринку, то необхідно:
    знайти сайт забудовника або сайти, присвячені новобудовам і житлу, та подивитися: які з об’єктів цей забудовник будує ще або вже побудував,

    чи дотримується терміни здачі в експлуатацію об’єктів будівництва, яку інформацію розміщує на своєму сайті,
    з якими проблемами стикаються власники нерухомості, коли отримують нерухомість у володіння тощо.

    «Крім того, необхідно запросити у забудовника до огляду всю документацію на будівництво. Серед обов’язкових документів, які мають надати, повинні бути: ліцензія на будівельні роботи, містобудівні умови і обмеження, дозвіл на будівництво, документи на землю, декларацію про початок будівельних робіт, технічні умови на підключення комунікацій. У разі, якщо забудовник безперешкодно надає на ознайомлення дані документи, — це вже добрий знак», — зазначив Таламанчук.

    Вторинний ринок. За словами експерта, варто переконатися, що продавець дійсно є власником квартири. Він повинен надати правовстановлюючий документ, який це підтверджує.

    «Просіть оригінал, навіть нотаріальна копія може виявитися ненадійною. В якості такого документа може бути: договір купівлі-продажу, дарування , міни, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду. Більш того, право власності повинно бути зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Даний реєстр доступний на сайті Мін’юсту, і при наявності електронного цифрового підпису можна отримати інформацію. Реєстр існує з 2013 року», — додав Таламанчук.

    Не потрапити в аферу. При купівлі нерухомості на вторинному ринку дуже важливо подивитися історію права власності на житло, а також інформацію щодо наявності чи відсутності обмежень можливості продажу такого майна, наявності інформації про земельну ділянку, можливу інформацію про власника майна.

    Найбільш розповсюдженою шахрайською схемою з нерухомістю під час воєнного стану став численний «перепродаж» майна.
    Прогнози. Наразі економіка України перебуває у достатньо невизначеному стані. Дуже важко прогнозувати на середньострокову перспективу будь-яке відновлення чи зростання, поки не завершиться кривава та руйнівна війна. Саме тому купівля-продаж житла є достатньо ризикованим заняттям.

    Держава надала можливість тим, кому це дійсно потрібно, з певними обмеженнями укладати угоди. Проте треба перед такою важливою справою зважити усі за і проти і добре подумати.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми