Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Скільки новобудов здали у 2022 році

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Житлове питання стоїть дуже гостро з урахуванням потоку переселенців із зон бойових дій. Держстат опублікував інформацію про квадратні метри, готові до заселення.

  3850_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Дані наведено за січень-березень 2022 року. За цей час в Україні здали в експлуатацію 1276285 кв.м. або 14841 квартиру. З цього числа понад 4 тисячі квартир — у приватних будинках. У топі:
  Київ (3812 квартир);
  Київська область (2487 квартир);
  Львівська область (1651 квартира).
  Від цього переліку недалеко пішла і Одеська область (1643 квартири). Зазначимо, що саме в цих регіонах розташовані обласні центри, що густо забудовуються, — Київ, Львів і Одеса. В інших областях кількість квартир, що здали в експлуатацію, не сягає і 1000 одиниць. У Дніпропетровській області — 296 квартир.

  Найгірші показники — у регіонах, у яких найбільше окупованої території та зон з активними бойовими діями:
  Луганська область (5 квартир);
  Сумська область (40 квартир);
  Донецька область (41 квартира);
  Херсонська область (59 квартир);
  Запорізька область (64 квартири);
  Миколаївська (82 квартири).
  Цікаво, що у переліку регіонів, де кількість нових квартир не сягає і 100, — Кіровоградська область (48 варіантів). Натомість у Харківській області нового житла не набагато менше, ніж у Дніпропетровській — 285 одиниць.
  Імовірно, такі низькі значення можна пояснити неможливістю порахувати квартири через окупацію частини регіонів.
  Міста та села
  Показники, які ми навели вище, стосуються і міської, і сільської місцевості. Але баланс між ними відрізняється у регіонах. Наприклад, у Чернігівській області кількість нових квартир у містах у 20 разів більша, ніж у селах. У Миколаївській — у 15 разів більша. Про переважання новобудов у містах свідчать дані із Полтавської області (у 8 разів більше), Харківської області та Дніпропетровської області (у 5 разів більше, ніж у селах).

  Водночас є й регіони, де забудовники віддають перевагу сільській місцевості. Так, на Одещині кількість нового житла в селах переважає над міськими варіантами у 8 разів, а на Рівненщині — у 3,6 разу.
  Зазначимо, що у таблиці відсутні дані про співвідношення нового житла у містах та селах з Донецької та Луганської областей.
  Статистика не включає інформацію про окуповані райони Донецької та Луганської областей, АР Крим.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Sony почало роботу над PlayStation 5 Sony почало роботу над PlayStation 5
Як повідомляється, японський технологічний гігант Sony працює над моделлю PlayStation 5 (PS5) зі знімним дисководом. Згідно з GizmoChina, як і Microso...
Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max
Новим флагманом Apple став iPhone 14 Pro Max.
Что такое биткоин, как его использовать? Что такое биткоин, как его использовать?
Цифровые монеты создавались как принципиально новая финансовая система на идеях абсолютной безопасности, конфиденциальности, простоты использования, и...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми