Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Новобудови в Україні подорожчають

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість

  Вимога до будівництва бомбосховищ у всіх нових багатоповерхівках України може призвести до подорожчання квартир у середньому на 10%. При цьому будуватимуть не класичні бомбосховища, а захисні укриття на підземних поверхах.

  8008_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Якщо ж обладнати сховища з особливих матеріалів, подорожчання метра квадрантного житла складе не менше 20%. Про це розповіли «КП» українські забудовники.
  «У нормативному сенсі — це не зовсім класичні бомбосховища, будувати які зараз недоцільно, тому що довго і дорого. Швидше це захисні укриття на підземних поверхах з обов’язковою вентиляцією, електрикою, генератором для виробництва енергії, окремим виходом та санітарно-технічною зоною», — пояснили у компанії KAN Development.
  Аналогічні прогнози щодо виду майбутніх сховищ дав і комерційний директор будкомпанії «Атлант» Олександр Павлов. Він уточнив, що хороший підземний паркінг також може бути тимчасовим сховищем.

  «Він знаходиться внизу, там і краще армування, і найтовстіші стіни», — вважає експерт. А ось збудувати по сховищу в кожній квартирі, на думку Павлова, майже неможливо. Також складно та дорого реалізувати класичне бомбосховище на випадок ядерного удару.
  Усі інші приміщення не вимагають особливих витрат під час будівництва, вважають у KAN Development. Більше того, там пропонують використовувати укриття і в мирний час альтернативними способами.
  «Такі приміщення „їсти не просять“, не варто їх сприймати як марну витрату ресурсів... У мирний час [їх] можна використовувати під господарські, культурні та побутові потреби. Наприклад, паркінги, кафе, міні-кінотеатри, музичні студії тощо. Захисна споруда — не високотехнологічний режимний об’єкт, скоріше об’єкт з посиленим зміцненням та зручностями», — зазначили фахівці.
  «Наявність сховищ може збільшити вартість будівництва десь до 10%. Усі витрати будуть закладені у вартість квадратного метра», — попередили у «Київміськбуді».
  А віце-президент Національної спілки архітекторів Сергій Буравченко додав, що подорожчання може сягнути 15%, якщо кожне приміщення обладнати спеціальною системою фільтрації повітря. Якщо це буде класичне бомбосховище, то ціна житла зросте на 20%.
  У такому разі нижнє перекриття має будуватися з бомбостійких матеріалів. Такі приміщення, на думку архітектора, потрібно зводити на атомних електростанціях, заводах та інших стратегічно важливих об’єктах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми