Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Всі деталі кредиту на квартиру під 3% в Україні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість, кредити

  В Україні на початку жовтня-2022 у тестовому режимі запустили іпотечну програму єОселя – повноцінний запуск планувався в другій половині жовтня, проте його довелося відкласти. На першому етапі, який передбачає купівлю житла під 3% річних, брати участь у проєкті можуть військовослужбовці, правоохоронці, лікарі, педагоги та науковці. Для решти категорій громадян з 1 січня 2023 року діятиме ставка в 7%.

  70_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

  За інформацією Мінекономіки, кредит надається терміном від 1 до 20 років для придбання житла в житловому будинку квартирного типу. Власний внесок – від 20% від вартості предмета іпотеки.

  Незалежно від того, чи буде застосовуватися ставка 3% або 7% річних, одна людина може претендувати на купівлю максимум 52,5 кв. м житла. На кожного члена сім'ї цей ліміт збільшуватиметься на 21 кв. м. Тобто, дві особи зможуть придбати житло площею до 73,5 кв. м.

  Придбати у кредит пентхаус на пільгових умовах не вдасться. Для кожного регіону встановлено максимальну ціну квадратного метра та загальну вартість житла. Зокрема:

  для Києва вартість квадратного метра обмежена 46,7 тис. грн, а максимальна сума кредиту становить 2,45 млн грн;
  для Львова – 39,8 тис грн та 2,09 млн грн;
  для Одеси – 38,3 тис грн та 2,01 млн грн відповідно.
  Хто зможе оформити іпотеку у Дії

  До кінця 2022 року діятиме перший етап програми єОселя. Іпотечні кредити видаватимуть українцям, які працюють за такими спеціальностями:

  кадрові військові та правоохоронці;
  медики;
  працівники системи освіти;
  вчені.
  З січня 2023 року розпочнеться реалізація другого етапу програми. На отримання доступних кредитів зможуть розраховувати всі громадяни, які відповідатимуть певним критеріям. Для отримання іпотечного кредиту необхідно:

  бути громадянином України віком від 18 до 70 років;
  бути платоспроможним;
  володіти нерухомістю менш ніж 52,5 кв. м (додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім'ї);
  не перебувати під санкціями;
  не брати участь в інших подібних державних програмах.
  Хто видає кредити

  Видаватиме такі іпотечні кредити не сама держава, а банки, які беруть участь у програмі. Наразі до програми єОселя вже приєдналося 5 банків:

  Ощадбанк;
  ПриватБанк;
  Укргазбанк;
  Скай Банк;
  "Глобус".
  Як подати заявку до Дії

  Насамперед потрібно зареєструватися або авторизуватися в особистому кабінеті на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису, Дія.Підпису або BankID. Далі:

  перейти до послуги єОселя;
  перевірити свої дані з кабінету громадянина на Порталі;
  вибрати категорію заявника, до якої ви належите за місцем працевлаштування (військовий, правоохоронець, медик тощо);
  вказати сімейний статус, дані чоловіка/дружини, якщо ви перебуваєте в офіційному або цивільному шлюбі; кількість неповнолітніх дітей віком до 18 років, які з вами проживатимуть; середньомісячний дохід сім'ї;
  вказати дані про бажане житло та банк, до якого хочете надіслати заяву. В одній заяві можна обрати лише один банк;
  перевірити заяву, підписати електронним підписом та надіслати.
  Чим відрізняється єОселя від "Доступної іпотеки"

  У березні-2021 в Україні було запущено Державну програму "Доступна іпотека 7%", більш відома як "Іпотека Зеленського". Проте вона не виправдала очікувань – вимоги банків до позичальників значно відрізнялись від умов, озвучених урядом.

  Однак через війну проблема загострилася, тож уряд оновив програму до єОселі. Ключова відмінність нової програми від старої, за даними ЗМІ,– джерело фондування:

  у програмі "Доступна іпотека 7%" українців кредитували банки, яким уряд із держбюджету компенсував різницю між ринковою та фактичною ставками, а компенсація здійснювалася через Фонд розвитку підприємництва;
  за програмою єОселя банки кредитуватимуть громадян не власними грошима, а коштами державної Української фінансової житлової компанії ("Укрфінжитло").
  Заначається: фінансового ресурсу у "Укрфінжила" нині достатньо, щоб видати 20 тис. іпотечних кредитів. "У вересні уряд збільшив статутний фонд компанії на 20 млрд грн. Статутний фонд компанії може наповнюватися з державного бюджету шляхом випуску та монетизації облігацій, грантів, кредитів МФО", – розповілианалітики.

  Позиція забудовників

  Розробники єОселі, наголошується, відкидають версію про лобіювання інтересів забудовників,. "За їхніми словами, програма має лише соціальну місію, покликану вирішити житлову проблему для сотень тисяч українців", – йдеться в матеріалі.

  При цьому наголошується: в обмін на прийнятні умови іпотеки забудовники погодилися перейти на нову модель сплати податків. У разі повноцінного запуску іпотеки, зазначається, вони готові платити до казни держави 2% доходів. "Параметри нового податку ще обговорюються, поки це попередня домовленість", – зауважують автори матеріалу.

  Водночас вони звертають увагу на те, що за наявною у них інформацією, на посаду голови "Укрфінжила" претендує Євген Мецгер – колишній голова правління Укрексімбанку, який "прославився побиттям журналістів "Радіо свобода" у власному кабінеті". Понад те, автори матеріалу стверджують, що за даними їхніх джерел, "Мецгер та його команда є ключовими співавторами нової іпотечної програми".

  Втім, наголошується, питання призначення Мецгера ще не вирішене. "В уряді говорять про професіоналізм банкіра... але побоюються репутаційних втрат", – розповіли аналітики.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми