Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Українці відмовляються від покупок квартир на "вторинці"

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Повномасштабне вторгнення росії, зростання відсоткових ставок, зміна курсу долара — кожен із цих чинників вплинув на ринок житла в Україні та світі, а також змінив пріоритети покупців. Однак не всі сегменти однаково реагують на нові реалії.

    2006_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрія Пити, від коливання курсу долара, наприклад, особливо страждає вторинний ринок житла.
    Як курс долара впливає на вторинний та первинний ринок нерухомості
    В результаті зростання курсу долара найбільше страждає вторинна житлова нерухомість. На «первинці» забудовники продають квадратні метри за гривню, і за коливань курсу вартість квадратних метрів змінюється не так раптово. Зростання курсу у таких випадках грає на користь покупців.
    «Приміром, якщо людина має 50 тисяч доларів, а курс у країні, умовно, 40 гривень за долар, то на первинному ринку вона зможе купити квартиру за 2 мільйони гривень. Але якщо курс зросте до 50 гривень за долар, у людини вже буде не 2, а 2,5 мільйона гривень, при цьому ціна на квартиру залишиться незмінною, а людина зможе заощадити 500 тисяч гривень», — наводить приклад Піта.

    Він додає, що на вторинному ринку є прив’язка до валюти. Тому при зростанні курсу долара продавці також піднімають ціни на житло і таким чином втрачають своїх покупців. Зазвичай у такому разі люди починають придивлятися до первинного ринку, бо мають більше можливості купувати у гривні, ніж у валюті.
    Зменшити ціну на вторинному ринку продавці можуть лише за відсутності попиту. Тому сьогодні питання правильного формування ціни залишається для них найскладнішим.
    За словами експерта, курс долара, який зріс у зв’язку з війною росії проти України, не так вплинув на ринок нерухомості, як, наприклад, у 2014 році. Тоді ринок нерухомості відчув зміни набагато серйозніше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми