Нерухомість та земля, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні можуть з'явитись" довгобуди"

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: житло, проекти

    Старт продажу нових житлових проєктів в Україні заблоковано вже чотири місяці через неможливість реєструвати майнові права на них.

    5375_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Про це повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська.

    Експерт нагадала, що 10 жовтня 2022 року набув чинності закон «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» (№ 2518-ІХ). У цьому законі міститься норма, згідно з якою для початку будівництва та його фінансування інформація про майбутній об’єкт будівництва та певну гарантійну частку має бути внесена до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

    На початку січня Кабмін затвердив мінімальний розмір гарантійної частки будівництва споруджених у майбутньому об’єктів на рівні 10% загальної площі для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова, 5% — для решти населених пунктів країни.

    Відповідно до законодавства, гарантійна частка обтяжуватиметься державою, тобто фактично перебуватиме в заставі до моменту повної здачі об’єкта.

    Законодавство передбачає взаємодію Держреєстру майнових прав з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДЕССБ), інформація має автоматично відображатись у ЄДЕССБ.

    «Однак, за інформацією державних реєстраторів, досі неможливо реєструвати майнові права в реєстрі, який на початок лютого 2023 року не працює», — повідомила Волковська.

    На її думку, місяця на створення реєстру, передбаченого законодавцями, недостатньо в умовах воєнного часу. Саме тому представники ринку неодноразово зверталися до депутатів відстрочити вимоги щодо внесення до цього реєстру інформації до початку повноцінної дії Держреєстру прав на нерухоме майно та налагодження його взаємодії з ЄДЕССБ.

    «Поки держава не створить цей розділ реєстру і не налаштує його взаємодію з електронною системою ЄДЕССБ, логічно не вимагати реєстрації в тому, чого не існує», — вважає Волковська.

    Створена в травні 2020 року Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) об’єднує 33 фінкомпанії — управителі ФФБ. Більшість (41%) розміщується в столиці, у Харкові — 13%, у Вінниці — 8%, у Хмельницькому — 5%. Найактивніше нині добудовують і прагнуть розпочати нові об’єкти у Львові — 20% компаній-управителів ФФБ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми