Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Куди можна інвестувати гроші: поради

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

    Інвестиції в агросектор — один із варіантів, куди можна вкласти свої гроші, аби їх не «з’їла» інфляція. Які є варіанти вкладів у цю галузь та на яку дохідність можна розраховувати, інвестуючи в землю, розповів фінансовий експерт Олексій Козирев під час прямого ефіру на тему «Чому 2023 рік найкращий для інвестування в український агросектор».

    4453_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    До речі, переглянути запис ефіру та дізнатися всі подробиці щодо інвестицій в агросектор ви можете за посиланням.
    Варіанти інвестування в агросектор
    1. Купівля безпосередньо землі
    У такий спосіб можна отримувати дохідність 6-10% за рахунок здачі придбаних земель в аренду. Через війну купити землю можна за досить низькою ціною, а надалі — розраховувати на потенціальну експорто-орієнтовану модель та валютну виручку.
    Серед недоліків цього варіанту — периодично значний поріг входу та обмеження держави стосовно обсягів купівлі такої землі. Експерт нагадав, що до 2024 року купувати сільськогосподарську землю в Україні можуть лише фізособи та з обмеженням 100 га, а юридичні особи отримають це право з 1 січня 2024 року. Однак у парламенті вже є пропозиції перенести цей термін через війну в країні.

    «Враховуючи зараз воєнні ризики, закриття баз даних та кадастрів на початку війни, необхідність розмінування значних деокупованих територій — зараз угод небагато. Розмінування для одного гектару оцінюється в 40-50 тис. грн», — розповідає експерт.
    Ще до війни маржинальність з 1 га землі досягала 700-1000 доларів, але зараз за рахунок логістики та подорожчання добрив, насіння тощо, максимальна дохідність становить близько 23-40%.
    Ціни на землю зараз. У лютому 2023 року гектар землі за договорами купівлі-продажу найвище оцінювався в таких областях:
    Івано-Франківській — 167 900 грн (близько $4590 за офіційним курсом),
    Львівській — 128 143 грн (близько $3500),
    Київській — 74 573 ($2040),
    Вінницькій — 60 805 ($1662),
    Закарпатській — 50 264 ($1374).
    А ось що буде з цінами на землю, на прикладі Польщі та деяких інших країн (до відкриття ринку землі і після).

    «Тобто ми розуміємо, що зараз в Україні унікальна ситуація для інвестора, коли він може придбати землю майже на ціновому «дні», — зазначає Козирев.
    2. Агроходлинги
    Як каже фінансовий експерт, зараз можна досить дешево придбати акції, які потенційно зростатимуть після війни, й отримувати з них дивіденди.
    «Переважно так можна отримувати дохід за рахунок спекулятивного зростання вартості акцій та в невеликій мірі — за рахунок дивідендів. Зазвичай дівіденди низькі — 3-5-6% річних, буває і більше. Але основний дохід — саме за рахунок збільшення вартості акцій», — каже спікер.
    За його словами, поріг входу, щоб мати вплив на повіденку самого агрохолдингу — великі суми в мільйонах гривень, але якщо просто є бажання бути рядовим акціонером — біля 10-20 тисяч гривень мінімум.
    «Деякі агрохолдінги ще випускають облігації — вони з фіксованою дохідністю, але я нагадую, що акція дає хоч можливість в управлінні компанією, а облігація — тільки фіксований дохід без права на будь-яке керування компанією. Крім того, є нюанси, якщо компанія збанкрутіє — по облігаціях ви можете не отримати нічого», — попередив Козирев.
    Дохідність облігацій — зазвичай до 15-18% річних у гривні.
    3. Інвестиції через фонди
    Зазвичай фонди в Україні невеликі та публічні — вони берують землю в оренду, тобто не купують її.
    Для цього варіанту характерний низький поріг входу, інвестиції робляться в гривні, також автоматично йде оподаткування за пільговою ставкою 9%.
    Як зазначив спікер, поріг входу становить від 1 тисячі гривень, проте в нинішніх реаліях він може становити від 10 тисяч гривень. Як приклад, Перший український аграрний фонд, що має 1500 га землі в Україні. Влітку капіталізація становила біля 80 млн гривень на 1500 га.
    4. Обслуговування агросектору та логістичні компанії
    Це вклад у компанії, щообслуговують аграрний сектор, наприклад: агродрони, деякі процеси механізації, аренда мінітракторів та інше. Але поріг входу тут від 30 до 100 тисяч доларів і більше — це залежить від виду діяльності.
    Щодо тих же самих автоперевезень, судноплавства — тут поріг входу як мінімум від 300-500 тисяч євро.
    Рентабельність — до 8-18% за рік в залежності від напрямку та специфіки.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми