Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Куди можна інвестувати гроші: поради

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Інвестиції в агросектор — один із варіантів, куди можна вкласти свої гроші, аби їх не «з’їла» інфляція. Які є варіанти вкладів у цю галузь та на яку дохідність можна розраховувати, інвестуючи в землю, розповів фінансовий експерт Олексій Козирев під час прямого ефіру на тему «Чому 2023 рік найкращий для інвестування в український агросектор».

  4453_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  До речі, переглянути запис ефіру та дізнатися всі подробиці щодо інвестицій в агросектор ви можете за посиланням.
  Варіанти інвестування в агросектор
  1. Купівля безпосередньо землі
  У такий спосіб можна отримувати дохідність 6-10% за рахунок здачі придбаних земель в аренду. Через війну купити землю можна за досить низькою ціною, а надалі — розраховувати на потенціальну експорто-орієнтовану модель та валютну виручку.
  Серед недоліків цього варіанту — периодично значний поріг входу та обмеження держави стосовно обсягів купівлі такої землі. Експерт нагадав, що до 2024 року купувати сільськогосподарську землю в Україні можуть лише фізособи та з обмеженням 100 га, а юридичні особи отримають це право з 1 січня 2024 року. Однак у парламенті вже є пропозиції перенести цей термін через війну в країні.

  «Враховуючи зараз воєнні ризики, закриття баз даних та кадастрів на початку війни, необхідність розмінування значних деокупованих територій — зараз угод небагато. Розмінування для одного гектару оцінюється в 40-50 тис. грн», — розповідає експерт.
  Ще до війни маржинальність з 1 га землі досягала 700-1000 доларів, але зараз за рахунок логістики та подорожчання добрив, насіння тощо, максимальна дохідність становить близько 23-40%.
  Ціни на землю зараз. У лютому 2023 року гектар землі за договорами купівлі-продажу найвище оцінювався в таких областях:
  Івано-Франківській — 167 900 грн (близько $4590 за офіційним курсом),
  Львівській — 128 143 грн (близько $3500),
  Київській — 74 573 ($2040),
  Вінницькій — 60 805 ($1662),
  Закарпатській — 50 264 ($1374).
  А ось що буде з цінами на землю, на прикладі Польщі та деяких інших країн (до відкриття ринку землі і після).

  «Тобто ми розуміємо, що зараз в Україні унікальна ситуація для інвестора, коли він може придбати землю майже на ціновому «дні», — зазначає Козирев.
  2. Агроходлинги
  Як каже фінансовий експерт, зараз можна досить дешево придбати акції, які потенційно зростатимуть після війни, й отримувати з них дивіденди.
  «Переважно так можна отримувати дохід за рахунок спекулятивного зростання вартості акцій та в невеликій мірі — за рахунок дивідендів. Зазвичай дівіденди низькі — 3-5-6% річних, буває і більше. Але основний дохід — саме за рахунок збільшення вартості акцій», — каже спікер.
  За його словами, поріг входу, щоб мати вплив на повіденку самого агрохолдингу — великі суми в мільйонах гривень, але якщо просто є бажання бути рядовим акціонером — біля 10-20 тисяч гривень мінімум.
  «Деякі агрохолдінги ще випускають облігації — вони з фіксованою дохідністю, але я нагадую, що акція дає хоч можливість в управлінні компанією, а облігація — тільки фіксований дохід без права на будь-яке керування компанією. Крім того, є нюанси, якщо компанія збанкрутіє — по облігаціях ви можете не отримати нічого», — попередив Козирев.
  Дохідність облігацій — зазвичай до 15-18% річних у гривні.
  3. Інвестиції через фонди
  Зазвичай фонди в Україні невеликі та публічні — вони берують землю в оренду, тобто не купують її.
  Для цього варіанту характерний низький поріг входу, інвестиції робляться в гривні, також автоматично йде оподаткування за пільговою ставкою 9%.
  Як зазначив спікер, поріг входу становить від 1 тисячі гривень, проте в нинішніх реаліях він може становити від 10 тисяч гривень. Як приклад, Перший український аграрний фонд, що має 1500 га землі в Україні. Влітку капіталізація становила біля 80 млн гривень на 1500 га.
  4. Обслуговування агросектору та логістичні компанії
  Це вклад у компанії, щообслуговують аграрний сектор, наприклад: агродрони, деякі процеси механізації, аренда мінітракторів та інше. Але поріг входу тут від 30 до 100 тисяч доларів і більше — це залежить від виду діяльності.
  Щодо тих же самих автоперевезень, судноплавства — тут поріг входу як мінімум від 300-500 тисяч євро.
  Рентабельність — до 8-18% за рік в залежності від напрямку та специфіки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми