Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Як відновлюється будівництво житла у столиці

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Київ, будівництво

    Попит на житло, особливо в новобудовах, під час війни залишається низьким. Ростуть ціни на матеріали, на ринку виник дефіцит кадрів. Зараз з понад 90% об’єктів у столиці, які заявили про відновлення будівництва у 2022 році, до робіт на майданчиках повернулась лише половина.

    5375_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Про це заявила експертка ринку нерухомості Вікторія Берещак.

    Скільки забудовників відновили роботу на об’єктах

    Поки що ринок нерухомості застиг і чекає на поворотні моменти у війні: все вирішуватиме ситуація на полі бою і як розгортатимуться події надалі, вважає Вікторія Берещак. Ринок оренди залежатиме також від внутрішньої міграції після деокупації та від повернення додому українців, які виїхали за кордон.

    «На первинці зараз майже нульовий попит і поодинокі угоди. Для розуміння, хорошими продажами для київських гравців зараз є хоча б 2-5 квартир на місяць проти 90-120 у мирний час», — говорить експерт.

    Вона переконана, що ця весна багато що визначить для ринку нерухомості в цілому.

    «Як мінімум ситуація покаже покупцеві, хто із девелоперів дійсно будує і виконує свої зобов’язання за попередніми, розпочатими, проєктами, а хто лише створює видимість. На жаль, з понад 90% об’єктів, які заявили про відновлення будівництва у 2022 році, фактично до робіт на майданчиках повернулась лише половина. Але ступінь активності й темпів серед цієї вибірки дуже різний», — додає Берещак.

    Хорошими темпами в нинішніх реаліях буде 5-10% готовності на місяць-півтора, вважає співрозмовниця.

    «Таким показником заледве може потішити 30% ЖК від загальної сукупності. А темпи затримок обіцяних здач в експлуатацію вже становлять від 1 до 1,5 років. І, на жаль, у багатьох компаній вони посунуться ще більше», — каже вона.

    Але навіть за низького попиту, коли квартири майже не купують, ціна за квадратні метри все одно зростає. Це відбувається через інфляцію, зростання собівартості будівництва.

    Через втрату потужностей українських заводів треба завозити матеріали з-за кордону, порушилися звичні логістичні ланцюжки. Також подорожчала робоча сила. На ринку виникла нестача кваліфікованих кадрів: багато фахівців пішли в ЗСУ. Інфляція впливає і на вартість паливних матеріалів, техніку, супутні витрати.

    «Через це середньозважений прогноз збільшення ціни на цей рік на первинці — щонайменше 10-15% у річному вимірі. Стримувальним фактором виступить низький попит: через те що платоспроможність українців знизилася», — каже Вікторія Берещак.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми