Нерухомість та земля, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як приватизація держоб’єктів поповнила казну країни

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: приватизація держоб’єктів

    З початку 2023 року від приватизації державних об’єктів у казну надійшло 667 мільйонів гривень. Тоді як продали майна на понад один мільярд гривень.

    4453_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


    Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради України (ВРУ).
    Дані моніторингу коштів
    Як зазначається, Комітет з питань економічного розвитку постійно здійснює моніторинг за надходженням коштів в державний бюджет від приватизації у рамках парламентського контролю.
    Згідно із законом «Про Державний бюджет України на 2023 рік», для Фонду держмайна України (ФДМУ) плановий показник надходжень коштів від приватизації майна встановили на рівні 6 млрд гривень.
    «За період з 01 січня 2023 року по 28 лютого 2023 року від приватизації державного майна до Державного бюджету України перераховано 667 625,4 тис. грн», — йдеться у повідомленні.
    У січні-лютому Фонд забезпечив також надходження до держбюджету 124 млн грн від орендної плати за користування державним майном, що становить 17,08% від річного завдання.
    Ще на початку року перерахували 507,7 тис. грн коштів реєстраційного і гарантійного внесків, що визначені законом «Про оренду державного та комунального майна».
    Результати приватизації
    Раніше голова Податкового комітету Данило Гетманцев повідомляв, що з початку року розпродаж державного майна приніс бюджету перший мільярд гривень.
    Найбільші надходження поточного року були від продажу:
    Усть-Дунайського порту — 201 млн грн;
    готелю «Власта» у Львові — 115 млн грн;
    Сторонибабського спиртзаводу — 142 млн грн;
    Жовтневого спиртзаводу — 85 млн грн.
    Також повідомлялось, що днями в Україні продали черговий морський порт на приватизаційному аукціоні. Об’єкт реалізували з другої спроби, знизивши стартову ціну удвічі. Йдеться про продаж Білгород-Дністровського морського торговельного порту. Його купила компанія «Укрдонінвест» бізнесмена Віталія Кропачова за 220 млн грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми