Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Рейтинг областей за кількістю новобудів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Днями Державна служба статистики України опублікувала звіт про введене в експлуатацію житло за перший квартал 2023 року. Згідно з даними Держастату, в Києві вже здано в експлуатацію 172,816 м² житла, що на 36% менше, ніж за перший квартал минулого року, але більше ніж було введено в перших кварталах 2020-го і 2021-го. У 2020 році за аналогічний період в столиці було введено в експлуатацію 88,205 м², у 2021 році - 145,062 м², а у 2022 — 269,338 м².

  0074_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  А що в інших областях?
  У Львській області ввели 170,365 м², що на 34% більше ніж в першому кварталі минулого року, але менше ніж вводили в 2018—2021 за цей період.
  В Одеській області в першому кварталі ввели на 20% менше ніж минулого року.
  Високі темпи взяла Вінницька область, там за даними ДССУ всього за перший квартал вже ввели 342,376 м², це 85% від того що ввели за весь минулий рік і трохи більше ніж за весь 2020-й.

  Позитивна динаміка і в Дніпропетровській області: за перший квартал ввели хоч і менше, ніж вводили до повномаштабного вторгнення, проте вже майже половину від того, що ввели за весь минулий рік.
  А от в Сумській області ввели вже 60% від зданого за минулий рік, і це більше ніж вводили в перших кварталах до повномашстабного вторгнення.

  ТОП-5 областей з введення в експлуатацію, згідно з даними Держстату
  Вінницька область — 342,376 м²
  Київська область та Київ - 299,838 м²
  Львівська область — 170,365 м²
  Івано-Франківська область - 135,404 м²
  Закарпатська область — 98,896 м²
  Подивитися інформацію по всіх областях України можна тут.
  Враховуючи сезонність будівельних робіт, найбільший сплеск очікується у другому та третьому кварталі року, але все залежить в першу чергу від активності бойових дій та кількості обстрілів.

  «Високі обʼєми введення в експлуатацію зокрема повʼязані з тим, що завершують будинки, розпочаті ще до війни. Незважаючи на позитивну динаміку можна очікувати дефіцит нового житла в майбутньому. Нові комплекси і нові черги запускаються, але це відчутно менше за довоєнні темпи» — коментує Денис Суділковский, маркетинг директор ЛУН.
  Нагадаємо, ЛУН обʼєднав первинку і вторинку на спільному маркетплейсі та запустив статистику, де в реальному часі кожен охочий може перевірити стан ринку нерухомості.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми