Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи можуть українці купити нерухомість у Чорногорії

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість, ціни, Чорногорія

  Щороку Чорногорію відвідує утричі більше туристів, аніж становить населення країни. Закордонні інвестиції у ринок нерухомості минулого року тут зросли удвічі. Експерти порталу Flombu розповіли, що треба знати і скільки коштує придбати нерухомість у Чорногорії.

  4024_105422.jpg (79.44 Kb)


  Чи можуть українці купити нерухомість у Чорногорії

  Загалом іноземці не обмежені у правах купівлі-продажу нерухомого майна у Чорногорії. Навпаки — від такого капіталовкладення на громадян інших країн очікують соціальні вигоди. Придбавши житло в Чорногорії, іноземець може отримати посвідку на проживання.

  Винятком із правила є покупка сільськогосподарських, прикордонних земель і островів у Чорногорії. Іноземцям заборонено їх купувати.

  Зауважте, до 2022 року за щедрі інвестиції (від 350 000 євро) у ринок нерухомого майна Чорногорії була можливість отримати громадянство. Однак ця програма уже не діє.

  Чому варто купити нерухомість у Чорногорії

  Ринок нерухомості Чорногорії, невеликої країни з населенням 647,1 тис. осіб, демонструє стабільний розвиток.

  Чорногорія — курортно-туристична країна з високим рівнем екології та теплим кліматом. У країні є і море, і гори.

  Це держава з європейським майбутнім, кандидат на вступ до ЄС, і економікою, що розвивається.

  Тут одні з найбільш доступних у Європі цін на житлову і комерційну нерухомість.

  На первинному ринку нерухомості у країні діють вигідні для покупців умови: не потрібно сплачувати податки, купуючи первинне житло, квартири від забудовника здаються з ремонтом і необхідним оснащенням. У країні запроваджено посилений контроль за якістю будівництва.

  Придбавши квартиру в Чорногорії для літнього відпочинку, можна решту часу здавати її в оренду. Щоправда, прибуток на дохід від здачі об'єкта оподатковується у межах 9%.

  За скільки можна купити квартиру у Чорногорії

  Ціни на нерухомість у Чорногорії відрізняються на основі таких чинників:

  1. Відстань до моря, панорама з вікна

  Щоближче до морського узбережжя, то вищі ціни на житло. Купити невелику двокімнатну квартиру у Чорногорії на березі моря можна за 100 тис. євро.

  2. Приналежність нерухомості до історичної цінності

  У районах Чорногорії, де нерухомість перебуває під охороною як історично значуща, 1-кімнатна квартира обійдеться приблизно у 180 тис. євро.

  3. Вид нерухомості

  Квартири у Чорногорії дешевші, аніж вілли. 4-кімнатна квартира у цій країні коштуватиме від 150 тис. євро. Вілла у Чорногорії, а їхня площа тут в основному стартує від 300 м2, обійдеться вчетверо дорожче.

  Серед бюджетних пропозицій у Чорногорії - квартира-студія від 45 тис. євро у Будванській рив'єрі, від 35 тис. євро — у Рафаїловичах чи Петроваці.

  Елітна нерухомість у Чорногорії коштує від 5 тис. євро за 1 м2.

  Як відбувається купівля-продаж нерухомості у Чорногорії

  Оформлення покупки нерухомості в Чорногорії - стандартна й прозора процедура. Для громадян інших країн вона тут нічим особливим не відрізняється, майже така ж, як в Україні.

  1. Вибір об'єкта і внесення завдатку

  Обрати нерухомість у Чорногорії можна у таких найбільш привабливих локаціях, як Будва, Котор, Бар, Тіват, Бечичі. Первинне житло у країні дорожче. Цьому посприяла 5-річна заборона на забудову Будванської рив'єри і підвищення попиту на нову нерухомість.
  Елітна нерухомість у Чорногорії - це здебільшого вілли на березі Адріатичного моря.

  У процесі купівлі-продажу об'єкта, крім покупця і продавця, бере участь нотаріус округу, в якому розташована нерухомість. Розпочинається укладення угоди з підписання попереднього договору і внесення завдатку (10−15% від установленої вартості об'єкта).

  2. Підписання основного договору

  Для підписання основної угоди про купівлю-продаж об'єкта від покупця з іншої країни знадобиться закордонний паспорт, від продавця — документ, що посвідчує його особу, і право власності на об'єкт.

  Покупець може розрахуватися і готівкою, і електронним перерахунком грошей.

  3. Реєстрація права власності і сплата податку

  Оформивши угоду купівлі-продажу нерухомості у Чорногорії на вторинному ринку, до процесу долучають оцінювача. Застосовуючи державні стандарти, він визначає вартість об'єкта. На основі висновку оцінювача покупець сплачує податок - 3% від ціни нерухомості. Під час покупки квартири від забудовника таких податкових зобов’язань немає.

  Щоб зареєструвати право власності на об'єкт, покупцеві знадобиться індивідуальний податковий номер. Також потрібно навідатися у міську адміністрацію, де написати заяву про реєстрацію нерухомості на його ім'я.

  Процес оформлення права власності на об'єкт займає приблизно 3 місяці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми