Нерухомість та земля, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні хочуть змінити процедуру вилучення майна

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: закон, вилучення землі з нерухомістю

  В Україні хочуть змінити процедуру вилучення землі з нерухомістю для будівництва (або реконструкції) на їхньому місці об'єктів критичної інфраструктури першого та другого класу. Наразі ця процедура передбачає судові позови, а за новими нормами власник, який не погодився добровільно віддати свою власність, втратить право оскаржити рішення.

  2251_82d4300d9ac4ef0c02404a1c623c6d.jpg (68.65 Kb)

  Про це йдеться у законопроєкті №8225. Його розглянуть на одному із найближчих засідань. Автори документа – Микола Кириченко та Денис Герман (обидва представники фракції "Слуга народу"). При цьому голова профільного комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, також "слуга народу", вже зареєстрував ухвалу з пропозицією прийняти законопроєкт за основу.

  У чому суть законопроєкту?

  Під час воєнного стану в українців і зараз можуть примусово вилучати рухоме та нерухоме майно, якщо у цьому є "суспільна необхідність". У законопроєкті пропонують і протягом 10 років після закінчення воєнного стану без дозволу власників забирати землю (і нерухомість на ній) в українців, якщо на цій території потрібно збудувати об'єкти критичної інфраструктури першої та другої категорії. До цих категорій належать об'єкти, поломка яких може призвести до катастрофічної ситуації на рівні держави або регіону.

  Забирати майно зможуть:

  без рішення суду;
  без урахування обтяжень прав на земельні ділянки та нерухомості на них;
  без згоди землевласників, землекористувачів, органів управління об'єкта державної та комунальної власності.
  без складання акта приймання-передачі земельних ділянок з комунальної державної власності;
  без відшкодування втрат лісогосподарського виробництва та збитків землекористувачам; з виплатою грошової компенсації за вилучення земельних ділянок та нерухомості на них;
  Вирішуватиме, яку землю забиратимуть, Кабмін. Землю передадуть у державну чи комунальну власність (їм розпоряджатиметься комунальне чи державне підприємство).

  "При примусовому відчуженні земельної ділянки її власник отримує компенсацію, розмір якої визначається відповідно до звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки та звіту про оцінку об'єктів нерухомого майна (відмінних від земельної ділянки) у разі їх наявності на земельній ділянці. Розмір компенсації за земельну ділянку визначається за експертною грошовою оцінкою земельної ділянки, проведеної відповідно до Закону України "Про оцінку земель", – йдеться у пояснювальній записці до документа.

  При цьому оцінна вартість не завжди може відповідати ринковій ціні. Компенсація відбувається протягом місяця після ухвалення рішення Кабміну про вилучення.

  Головна загроза – вилучення без суду

  Нардеп, член фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький на своїй сторінці у Facebook зазначив, що вилучення без компенсації антиконституційне, а в документі йдеться, що компенсацію проводитимуть лише протягом місяця. Головна проблема – відсутність у власника можливості відстояти своє право власності в суді.

  "Закон про примусовий викуп для інфраструктури є вже давно, і там виключно судова процедура. І власник не дізнається про втрату власності з газет – він бере участь у судовій справі, де може захистити власність чи захистити право на справедливе відшкодування вартості своєї власності. А коли вони під це забиратимуть приватні санаторії у Карпатах, то ніхто не зможе навіть слова вставити", – зазначив він.

  Відсутність можливості відстояти свої права загрожує зловживанням такими нормами. Документ ще може бути змінений або не прийнятий на засіданні парламенту.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми