Нерухомість та земля, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Огляд ринку нерухомості України за місяць: вересень 2023

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок нерухомості

  Аналітики сайту Dim. Ria розповіли, як змінювалися пропозиція та попит на новобудови та вторинний ринок у вересні.

  9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

  Первинний ринок нерухомості

  Пропозиція

  На початку осені 2023 року в Україні працюють 75% відділів продажу новобудов. Найвищий показник кількості активних відділів продажу зафіксовано у Тернопільській області - 97%.

  У вересні 2023 року по всій Україні було здано в експлуатацію шість новобудов на 12 секцій. Загалом, за цей рік було у всіх містах країни здано 68 новобудов на 147 секцій. Серед них 12 щойно зведених будівель на 30 секцій — у Києві.

  Ціни

  Найвища вартість спостерігається за м² у Києві - 58 019 грн (враховуючи всі типи квартир за кількістю кімнат). Якщо порівнювати середню ціну за м² у вересні до серпня, то вона зросла на 2%.

  За рік збільшилася середня вартість за м² у Тернопільській області - на 56% та Івано-Франківській області - на 42%.

  Якщо аналізувати вартість житла у передмісті Києва із врахуванням всіх типів квартир, то середня ціна за м² у Борисполі складає 24 316 грн, Гостомель — 26 464 грн, Буча — 27 369 грн, Ірпінь — 31 188 грн.

  Вторинний ринок нерухомості

  Пропозиція

  Пропозиція для купівля квартири на вторинному ринку зростає. Цікаво, що у Харківській, Миколаївській та Херсонській областях тенденція зростання сягає кількох разів. Якщо розглядати зміни за рік, то зменшення кількості пропозицій спостерігається у Черкаській області - 9% та Кіровоградській області - 15%.

  Ціни

  У вересні середня ціна однокімнатної квартири у Києві складає 87 268 доларів США. У Львівській області вартість становить 63 186 доларів США, а у Закарпатській — 50 102 долари США. За рік найбільше збільшення ціни зафіксовано у Черкаській та Івано-Франківській областях — 43% та 42%.

  Дослідження ціни на вторинному ринку житла станом на вересень показує збільшення вартості на квартири різної кімнатності. Проте, якщо порівнювати вартість однокімнатної квартири у вересні 2023 року до серпня 2023 року, у Київській області ціна впала на 3%, а у Волинській області - на 7%.

  Дані аналітиків свідчать, що за рік ціна квартири у столиці на вторинному ринку збільшилася на 65%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми