Нерухомість та земля, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Суд повернув громаді Києва землю на Лисій горі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: земля, Київ

  У власність столичної громади повернули земельну ділянку, розташовану в межах пам’ятки національного значення «Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі (Юрковиця)».

  0314_c941881f4bec92-1700216471.jpg (97.54 Kb)


  Про це повідомила Київська міська прокуратура.

  Що було до цього

  Зловмисник з метою самовільного заняття земельної ділянки по вул. О. Шмідта, що розташована в межах пам’ятки національного значення — «Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі (Юрковиця)» та внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, зареєстрував на підставних осіб право власності на будинок, начебто розташований на цій ділянці.

  Для цього він використав підроблене рішення одного з районних судів м. Києва.

  Враховуючи те, що земельна ділянка історико-культурного призначення вибула з комунальної власності внаслідок злочинних дій та всупереч волі територіальної громади, задля її збереження та недопущення протиправної забудови прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про повернення земельної ділянки у власність громади.

  Рішення суду

  Після тривалого судового розгляду справи Шевченківський районний суд міста Києва, з яким погодились апеляційний та касаційні суди, прийняв законне та справедливе рішення, задовольнивши позовні вимоги окружної прокуратури в повному обсязі.
  Судом визнано недійсними договори дарування неіснуючого будинку та зобов’язано відповідача повернути земельну ділянку, прибравши незаконно встановлений паркан.

  Наразі спільними зусиллями прокуратури та Департаменту територіального контролю міста Києва КМДА капітальний паркан, яким відповідач обмежив доступ громади до землі, демонтовано.

  Також триває судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням особи, яка, використовуючи підроблені документи, протиправно заволоділа землею, чим вчинила злочини, передбачені ст. 197−1 та 358 КК України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми