Нерухомість та земля Автор: admin Друкувати Коментарів: 1

Отримати "доступне житло від Януковича" стало важче

 • .  → Ключові теги: уряд, іпотека

  Українцям стало складніше скористатися можливістю часткової компенсації відсотків за іпотечними кредитами
  Зокрема, Міністерство юстиції зареєструвало зміни до програми "Доступне житло", зокрема до "Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов".


  0555_2.jpgЗміни передбачають новий порядок визначення громадян в категорію тих, хто потребує цієї послуги, передає "Дело".

  Змінами максимально конкретизовано критерії до позичальників.

  Тепер це можуть бути виключно громадяни, які перебувають на квартирному обліку, а також ті, хто не перебуває на квартирному обліку, але має житлову площу не більше 9 кв.м. на одного члена сім'ї або проживає у гуртожитку.

  Документ передбачає ще одну жорсткість - для оформлення кредиту позичальникові доведеться надавати договори поруки з усіма дієздатними членами його сім'ї (не тільки з тими, хто проживає у кредитній квартирі).

  Важливим нововведенням також є встановлення 16% ставки за кредитом на весь термін його дії, а не на момент видачі кредиту, як було раніше.

  Зміни торкаються і охочих придбати в іпотеку індивідуальний будинок.

  Такі позичальники повинні пред'явити документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку та відповідну проектно-кошторисну документацію.

  Окрім того, змінами Кабмін допустив до участі в програмі новобудови, які введені в експлуатацію з 2007 року (раніше — з 2009).

  За прогнозами Мінрегіону, це значно розширить пропозицію житла і, відповідно, дещо знизить його ціну.
  Нагадаємо, програма "Доступне житло" передбачає компенсацію відсотків за іпотекою відповідним категоріям громадян.

  Ставка кредиту - 16%, при цьому 13% платить за громадянина держава. Позика надається тільки у гривні, максимальний термін кредитування - 15 років. Позичальник повинен зробити перший внесок у розмірі 25% від суми кредиту.

  Максимальний розмір кредиту, за яким можуть частково компенсувати відсотки, розраховується шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість.

  При цьому нормативна площа житла встановлюється на рівні 40 кв. м. на одинокого громадянина та 58 кв. м. на сім'ю з трьох і більше осіб.

  А розрахункова вартість залежить від місця перебування на обліку кредитується громадянина. Якщо він перебуває на обліку в Києві - вартість 1 метра - 7000 грн, у Київській області, обласних центрах, у мм. Севастополі та Сімферополі - 5000 грн, в інших населених пунктах - 4000 грн.

  Щомісячна сума погашення за кредитом не повинна перевищувати 50% від сукупного щомісячного доходу сім'ї.

  Одна з істотних змін - зняття верхнього кордону площі і вартості житла. Однак будь-яке перевищення цих параметрів компенсації з боку держави не підлягає.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...

Коментарі


 • Добрый день! Вся проблема в финансовом состоянии граждан. Выход был и есть. . Семейный, легальный, простой бизнес поможет в решении всех проблем. Имеем большой стаж и опыт в создании и раскрутке такого бизнеса. Всесторонне поможем. Николай, г. Киев. Обращайтесь teamwwd@ukr.net

Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми