З 1 листопада 2013 року набирає чинності нові правила оцінки нерухомості.
Міністерство юстиції України видала наказ № 296 /5. Цей документ встановлює порядок вчинення нотаріальних дій. Тепер для того, щоб засвідчити будь-яку операцію з відчуження нерухомості, нотаріус зобов'язаний одержати на руки результати оцінки податкової вартості. Оцінку проводить спеціально навчений співробітник спеціально створеної фірми, що отримала на це сертифікат.
Читайте також: Інформація про нерухоме майно може стати публічною
Станом на кінець минулого тижня такі папери отримали всього близько 300 компаній. Як кажуть експерти, цього вкрай мало, і в перші дні місяця угоди з нерухомістю можуть виявитися замороженими.
Крім того, з 1 листопада подарувати або прийняти в спадщину нерухомість за колишніми правилами буде неможливо, але можна скористатися безкоштовною передачею власності.
Нагадуємо, що нещодавно Кабінет міністрів спростив реєстрацію прав на нерухоме майно оренди та іпотеки.
Зараз в Україні працюють понад 10 тисяч оцінювачів нерухомості, нові ж ліцензії за тиждень до нововведення отримали тільки 319 компаній. Такі дані наводить на своєму сайті Фонд держмайна.
Швидкість їх видачі вкрай мала. Якщо три місяці тому ліцензії отримала 161 компанії, станом на початок тижня їх кількість збільшилася до 251 фірм, а до п'ятниці зросла ще на 68 компаній.
У порівнянні з теперішньою армією оцінювачів, цифра 319 виглядає смішно. Виходить , що на кожну область і столицю припадає в середньому по 12 оцінювачів. Скільки ж їх потрібно, щоб люди не стояли в чергах? Експерти кажуть, що приблизно стільки ж, скільки і нотаріусів.
Нагадуємо, що крім оцінки в Україні подорожчає розмір страхового тарифу на нерухомість.