Нерухомість та земля Автор: dmytro.bobritsky Друкувати

З 1-го листопада оцінювати майно будуть комп'ютери

 • Джерело: delo.ua.  → Ключові теги: оцінка нерухомості, комп'ютер, законодавство

  З 1 листопада українців почнуть змушувати проводити обов'язкову оцінку нерухомості за новими правилами і розцінками. Зміни повинні були початися ще з 1 серпня. Але тоді не вистачало сертифікованих фахівців - оцінювачів та процедура була незрозумілою.


  ocinka.png

  Тепер при купівлі-продажу квадратних метрів українці платитимуть податки не з суми угоди, а з вартості оцінки, зазначеної у висновку оцінювача. Оцінка буде здійснюватися не вручну, а за допомогою спеціальної комп'ютерної програми.

  Читайте також:

  "Створив і запатентував програму Український інститут управління якістю діяльності з оцінки - громадська організація, створена два роки тому. За користування своєю програмою вона не стягуватиме фіксовану плату, а візьме 80 % від комісії, яку оцінювач буде брати з клієнта. Тобто собі оцінювач за свої послуги зможе залишати лише 20 %", - розповів віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

  Але поки про програму ніхто точно нічого не знає. Є тільки чутки. Серед них - неймовірна швидкість оцінки. 5-7 хвилин - і оцінка за допомогою комп'ютера готова. Програма буде видавати не тільки конкретну вартість об'єкта, але і розмір комісії, яку оцінювач може стягнути з клієнта за свої послуги.

  "Така автоматизація виллється в проблеми , тому що таким чином можна оцінювати тільки типові об'єкти. Але типового житла у нас не так вже й багато. На одній і тій же вулиці будинки можуть і не бути аналогами: один - хрущовка , інший - ні. І вартість може відрізнятися в два рази", - розповіла директор фірми з оцінки майна Тетяна Павлюк.

  Нагадаємо, що через нову систему оцінки нерухомості українці платитимуть за неї в 7 разів більше.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми