Плануєте відкрити кондитерську чи кафе?. Дуже не хочеться вчитися на своїх помилках? Пропонуємо вам поради експертів-власників подібних закладів.
Відкриття офлайн-точки - це, як правило, великі інвестиції, пов'язані з будівництвом і орендою, купівлею обладнання і зарплатою персоналу. За якісним обладнанням слід звернутися в компанію Кардамон, яка пропонує комплексне оснащення ресторанів, барів та кафе.
З рішенням відкривати кафе потрібно чітко розуміти, що і як ви будете продавати, і в яких кількостях. Чітка концепція допоможе при виборі приміщення, його ремонту та оснащення технологічним обладнанням. Взявши в оренду приміщення, часу на роздуми буде дуже мало - вам відразу ж потрібно буде почати вирішувати питання, як платити орендодавцю і співробітникам. І, як правило, приміщення з гарним трафіком коштують чимало.
Аналіз ринку це найскладніше і неоднозначне питання. Якщо замовляти його на стороні, то вийде напевно дуже дорого і не факт, що об'єктивно. Такі дослідження собі можуть дозволити великі мережеві компанії. Власники пекарень радять досліджувати ринок самостійно, але при цьому пам'ятати, що ваша думка суб'єктивна.
При відкритті кафе важливо розуміти кількість схожих закладів в цьому районі. Необхідно їх оцінити по прохідності, асортименту та цінах. Зверніть увагу, що найвищий показник продаж позиції не залежуються на прилавку і закінчуються раніше інших. А по номеру чека іноді можна визначити кількість продаж в цій зміні.
Тому, перш ніж відкривати кафе-кондитерську (або інший офлайн-бізнес) і інвестувати в проект великі кошти, можна з мінімальними витратами прийти до розуміння того, чим ви взагалі плануєте займатися і протестувати ваші бізнес-гіпотези.
На цьому етапі дуже важливо знайти затребуваний продукт: або це щось принципово нове (добре забуте старе), або щось вже звичне, але унікальної якості або з унікальним сервісом.
Експерти радять почати з онлайн-активності. Наприклад, зараз є кілька успішних проектів, побудованих тільки на соціальних мережах. Обов'язково зробити сайт - можна навіть самостійно на одній з безкоштовних платформ типу Wix.
Для просування на цьому етапі найбільшою статтею витрат стане якісний контент: тексти, фотографії, прес-релізи. Це дуже важливо для правильного позиціонування та віральності.
Одночасно з цим можна перевірити свій концепт і офлайн. Це можна зробити на різних ярмарках, фестивалях, маркетах і як pop-up кафе. Участь в таких заходах і спілкування з гостями допомагає в оцінці якості і смаку вашого продукту. Дозволяє визначити адекватність обраної ціни, подумати про упаковку і напрацювати лояльну аудиторію.
Що стосується асортименту, то навіть концепції з моно-продуктом, такі як хот-доги або бургери, завжди мають цілу лінійку страв: супи, салати, картопля, напої, соуси і так далі. Гості люблять різноманітність. Навіть найсмачніший десерт, але один і той же, гості їсти не будуть. Повторні покупки завжди дешевше ніж залучення нових гостей-покупців. Тому асортимент повинен бути з можливістю вибору і регулярно оновлюватися.
Підводних каменів завжди багато, всіх і не перелічити. На перших порах фуд-стартапу важливо концентруватися на двох речах: якість продукту і якості сервісу. Приділяти увагу всьому, що прямо або побічно впливає на ці дві речі.
Крім цього, важливо правильно встановити вартість страв і контролювати фудкост. В системі громадського харчування та гостинності дрібниць не буває. Тому дуже важливо заздалегідь мати концепцію вашого бренду з відповідями на питання: "Що?", "З чого?", "Як?", "Де?" і "Для кого ви робите?".
Можливо, для кращого розуміння було б не зайвим повчитися. Сьогодні в інтернеті можна знайти вже профільні курси, які непогано розповідають про основи цього бізнесу.