Жалюзі увійшли в сучасну культуру, завоювавши мільйони прихильників по всьому світу. Вони елегантні, дешеві та зручні в користуванні. Хочете спробувати такі у себе вдома? Ось аспекти, на які обов'язково слід звернути увагу.
Виміри. Для початку визначтесь із тим, яку саме площу займатимуть жалюзі. Ті можуть або вписуватись у віконний отвір або перекривати його краї. Тут все залежить від умов квартири чи маєтку, а також особистих побажань. Якщо приміщення невелике і простір стін обмежений, то перший варіант є оптимальним. Також маленькі жалюзі підійдуть тим, хто поверх них продовжить користуватись шторами. А от власникам доволі просторих помешкань варто віддавати перевагу ширшим жалюзі, адже вони блокують більше сонячного світла.
Отже, вам необхідно виміряти ширину заглиблення в його найвужчій точці та висоту виїмки вікна. До кожної зі сторін додайте по 4 см, а до висоти - 15 см. Замовити жалюзі на будь-який смак можна на httрs://jaluzi-service.com.ua/kharkov, де завжди широкий вибір та гарантована якість. Усе робиться швидко, при цьому будуть дотримані стандарти ДСТУ
Тип. Жалюзі можуть складатись із горизонтальних або вертикальних пластин. Перші ще називають венеційськими і вони є більш поширеними в маленьких кімнатах та кухнях. Такі йдуть від стелі до підвіконня. Вертикальні ж жалюзі складніші за структурою і починаються біля підлоги. Їх частіше використовують у залах чи офісах, де разом знаходяться великі чи маленькі групи людей. Також є формальні римські штори, ролети, жалюзі Пліссе та голландські міні-жалюзі. Радимо продивитись усі варіанти та обрати те, що сподобалось найбільше. Враховуйте не лише зовнішній вигляд, але й функціональні можливості.
Механізм. Жалюзі згортаються та розкриваються або механічним чином за допомогою шнура, або ж автоматично. У першому випадку робиться спеціальний короб і ви в будь-який момент можете регулювати кількість світла, що падає у приміщення. Альтернативою є моторизація, якою можна керувати через простий вимикач, пульт, клавіатуру, смартфон чи навіть плескання в долоні.
Матеріал. Навіконні пристрої можуть виготовляти з деревини, тканини, металу або пластику. І якщо перший вид боїться високої вологості, то в інших практично немає слабких місць. Також використовується штучна деревина чи замінник дерева, які краще захищають від ультрафіолету і є більш стійкими до різного роду деформацій.