Новини Автор: admin Друкувати

Асертивність як навичка, яку варто розвивати

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Асертивність

  Що таке асертивна поведінка? Асертивна поведінка- це вміння адекватно оцінювати та реагувати на різні ситуації, ухвалювати рішення, що допоможуть зберегти власні кордони та вибудувати здорові стосунки з іншими людьми.

  5678_do4.jpg (36.88 Kb)


  Інколи люди зіштовхуються з невмінням відстояти власну думку, відмовити у послузі чи просто сказати: «Ні». Це часто змушує людину займати покірливу позицію у стосунках чи на роботі.

  Як почати розвивати навички асертивності? Насамперед варто навчитися слухати інших і ставити запитання. Наприклад, коли хтось попросить вас виконати якесь завдання на роботі, що не входить у ваші обов’язки, запитайте: «Чому я маю це зробити?», «Які переваги це мені дає?». Ці запитання допоможуть зрозуміти чи є користь для вас у цьому, і покажуть іншій людині, що вона переступила кордон.

  Наступним кроком буде навчитися вирішувати проблеми самостійно. Йдеться про проблеми з якими ви можете справитися, починаючи від найдрібніших, наприклад повернути річ у магазин. З ситуаціями, коли ви не можете впоратись самі, вартує навчитися просити про допомогу.

  Варто стежити за власною мовою тіла та вербальними інструментами, щоб інші могли зрозуміти та почули, що саме ви намагаєтесь донести. Інколи ваша критика себе є наскільки суб’єктивною, що іншим людям складно зрозуміти як вам зарадити.

  А також потрібно вміти правильно реагувати на критику в свою сторону, адже агресивна реакція спровокує конфлікт. Вартує і розуміти, що вам можуть відмовити у допомозі, якщо для них це буде некомфортно та поважати це.

  Лише коли люди зможуть правильно відмовляти та допомагати один одному, можна вибудувати особисті кордони та зробити комунікацію комфортною і нетоксичною для всіх її учасників.

  Як розпізнати асертивну поведінку за її ознаками? Асертивна людина дає змогу іншим закінчити думку перш ніж відповісти, поважає позицію інших, вільно висловлює, що вважає правильним, природно долучається до розмови, намагається зрозуміти почуття інших та свої, екологічно приймає невідворотнє, чесно розглядає проблеми і їх вирішення, вважає себе сильною і вмілою, бере на себе відповідальність з урахуванням власних можливостей і потреб.

  Фінкевич Софія  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми